De C1 werd samen met Toyota en Peugeot ontwikkeld in een gezamenlijke fabriek in Tsjechië, wat betekent dat het chassis en de meeste motoren technisch identiek zijn aan die van de Aygo en de 107. Citroën onderscheidde het model vooral met een eigen front en interieurdetails, niet met een andere onderbouw.
Voor kopers is de C1 vooral aantrekkelijk als goedkope, wendbare eerste auto of tweede auto voor de stad. Het beperkte formaat en het lage gewicht houden het verbruik en de verzekeringspremie laag, wat het model al jaren populair maakt bij starters.
Kies een bouwjaar
114.452 exemplaren van de C1 staan in Nederland geregistreerd, met 2010 als drukste jaargang (13.260 auto's).
Citroën C1 in cijfers
114.452
Registraties in Nederland
€ 11.663
Gemiddelde catalogusprijs
800 kg
Gemiddeld gewicht
Wat betaal je ervoor
Richtprijs voor een Citroën C1, ingeschat door de redactie.
Acht op de tien advertenties zaten tussen deze twee bedragen. Dit loopt over alle bouwjaren heen, dus het bouwjaar verklaart het grootste deel van dat verschil. Kies hieronder een jaargang voor het bedrag van dat jaar.
Redactionele richtprijs, geen meting.
Brandstofverdeling
Het grootste deel van dit aanbod rijdt op benzine.
Gemiddelde CO2-uitstoot: 100 g/km. Elektrische auto's tellen niet mee in dit gemiddelde, dat is zo berekend.
Op basis van 114.441 registraties.
Terugroepacties
7
Terugroepacties voor de Citroën C1
4
Nog lopend, dus nog niet overal hersteld
49.750
Auto's geraakt door de grootste actie in Nederland
Bij de betrokken auto's is kan het stiksel van de gesphouders van de veiligheidsgordels achter mogelijk los komen.
nog lopendRisicobeoordeling RDW: gemiddeld40 auto's in Nederlandgemeld 2021-02-04MGP210050kosten voor eigenaar: gratis bij dealerDe achterportierruit is mogelijk niet correct gelijmd.
nog lopendRisicobeoordeling RDW: gemiddeld49.750 auto's in Nederlandgemeld 2019-02-05MGP190063kosten voor eigenaar: gratis bij dealerDe stuuras in de stuurkolom is onjuist gefabriceerd. Hierdoor is de as te zwak en kan breken.
nog lopendRisicobeoordeling RDW: ernstig234 auto's in Nederlandgemeld 2016-06-23MGP160246kosten voor eigenaar: gratis bij dealerDe draadbundel van de stoelverwarming van de bestuurdersstoel kan mogelijk in contact komen met het stoelframe. Hierdoor kan de draadbundel bij het verstellen van de stoel beschadigd raken.
afgerondRisicobeoordeling RDW: gemiddeld72 auto's in Nederlandgemeld 2015-08-13MGP150265kosten voor eigenaar: gratis bij dealerDe schokdemperstang heeft bij fabricage niet de juiste thermische behandeling gehad. Hierdoor is de hardheid van het materiaal niet goed.
nog lopendRisicobeoordeling RDW: ernstig461 auto's in Nederlandgemeld 2014-12-09MGP140318kosten voor eigenaar: gratis bij dealerEen las aan de rechter traverse van de achteras, ter plaatse van de verbinding met de carrosserie, is mogelijk niet correct uitgevoerd. Hierdoor kan deze verbinding op den duur breken.
afgerondRisicobeoordeling RDW: ernstig12 auto's in Nederlandgemeld 2014-02-06MGP140031kosten voor eigenaar: gratis bij dealerVoortijdige slijtage van de drijfstanglagers.
afgerondRisicobeoordeling RDW: gemiddeld17 auto's in Nederlandgemeld 2013-02-08MGP130012kosten voor eigenaar: gratis bij dealer
Laatste actie gemeld op 2021-02-04. Een terugroepactie wordt kosteloos uitgevoerd door een merkdealer.
Wat valt op bij de APK
Gebreken die APK-keurmeesters de afgelopen drie jaar vaker constateerden dan gemiddeld bij een personenauto in Nederland. Dit zijn geconstateerde gebreken bij de keuring, geen afkeurpercentage en geen betrouwbaarheidsscore van dit model.
Achterlicht kleur wijkt af of niet toegestaan
11%
landelijk 0,2%, hier 10,8 procentpunt vaker
Stadslicht werkt niet (goed)
20,4%
landelijk 11%, hier 9,4 procentpunt vaker
Kentekenplaatverlichting werkt niet (goed) / ontbreekt
22,8%
landelijk 15,5%, hier 7,3 procentpunt vaker
Slijtage/beschadiging wiellager hoorbaar of voelbaar
11,1%
landelijk 4,4%, hier 6,7 procentpunt vaker
Uitlaatsysteem niet gasdicht / onveilige afvoer uitlaatgasse
12,5%
landelijk 6,5%, hier 6 procentpunt vaker
Schijf-, trommelrem loopt niet vrij
9,9%
landelijk 5%, hier 4,9 procentpunt vaker
Licht- donkerscheiding dimlicht onduidelijk
9,3%
landelijk 4,4%, hier 4,9 procentpunt vaker
Band onvoldoende profiel
24,7%
landelijk 20,3%, hier 4,4 procentpunt vaker
Ruitenwisserinstallatie geeft onvoldoende zicht
16,3%
landelijk 12,1%, hier 4,2 procentpunt vaker
Remverschil op 1 as te groot
7%
landelijk 3,7%, hier 3,3 procentpunt vaker
De as loopt tot 25%. Deze percentages tellen niet op tot honderd: bij één keuring kunnen meerdere gebreken worden opgeschreven.
Op basis van 90.555 APK-keuringen.
Meest voorkomende gebreken (los van het landelijk gemiddelde)
- Band onvoldoende profiel · 24,7%
- Band(en) aanwezig met een profieldiepte van 1,6 t/m 2,5 mm · 23,5% (adviespunt, geen afkeur)
- Kentekenplaatverlichting werkt niet (goed) / ontbreekt · 22,8%
- Stadslicht werkt niet (goed) · 20,4%
- Bandenspanning niet op juiste waarde · 20,4%
Generaties
C1 I · 2005 - 2014 (facelift 2009)
Eerste generatie, gebouwd op het gezamenlijke platform met Toyota en Peugeot. Compact, licht en overwegend uitgerust met de betrouwbare 1.0 VVT-i van Toyota. Vanaf de facelift in 2009 aangepaste bumpers en verlichting.
C1 II · 2014 - 2022
Grondig vernieuwde tweede generatie met een moderner interieur en de introductie van de opgeladen 1.2 PureTech-motor naast de bekende 1.0 VVT-i. Ook leverbaar als cabrio-uitvoering met opvouwbaar dak.
Motorvarianten
1.0 VVT-i
benzine · 68 pk · 998 cc
De meest verstandige keuze in dit model: een door Toyota geleverde, atmosferische motor zonder turbo die bekendstaat als bijzonder betrouwbaar en eenvoudig te onderhouden.
1.2 PureTech
benzine · 82 pk · 1199 cc
1.4 HDi
diesel · 54 pk · 1398 cc
Bekende zwakke punten
Distributieriem in oliebad bij de 1.2 PureTech
Redactionele observatiekritiekDe opgeladen 1.2 PureTech-motor, geïntroduceerd in de tweede generatie, gebruikt geen distributieketting maar een rubberen riem die in het motorolie loopt. Dit is een ander motortype dan de 1.0 VVT-i van Toyota, die wel een ketting gebruikt en dit probleem niet kent. Bij veroudering of onvoldoende olieonderhoud kan het rubber van de PureTech-riem afbrokkelen en de oliepomp-zeef verstoppen, met kans op motorschade.
Speelt vooral bij: C1 II met 1.2 PureTech-motor, vooral exemplaren waarbij niet duidelijk is of de riem al preventief is vervangen.
- Geen duidelijke waarschuwing vooraf, de riem geeft anders dan een ketting geen rammelend geluid bij slijtage
- Toegenomen olieverbruik
- Rubberdeeltjes of een donker verkleurde olie bij een olieverversing
Kostenindicatie: € 400 - € 900
Onderhoudsboekje controleren op de vervangingsdatum van de distributieriem; bij falen tijdens gebruik loopt de schade aan de motor al snel op tot enkele duizenden euro's.
Roestvorming bij oudere exemplaren van de eerste generatie
Redactionele observatiekostbaarBij de eerste generatie, met name exemplaren van voor de facelift in 2009, kan roest ontstaan bij de achterste subframe-ophangpunten, de wielkasten en de portierbodems.
Speelt vooral bij: C1 I van voor 2010, vooral exemplaren die weinig regelmatig zijn gewassen in de winterperiode.
- Zichtbare roestvlekken bij wielkasten en portierbodems
- Loszittend of doorgeroest subframe bij een APK-keuring
Kostenindicatie: € 200 - € 1.200
Onderbodem en subframe visueel laten controleren, bij twijfel een aankoopkeuring laten uitvoeren.
Elektrische raammotor en koppelingskabel gevoelig voor slijtage
Redactionele observatiehinderlijkDe elektrische raammotoren kunnen bij intensief gebruik haperen, en bij handgeschakelde exemplaren met kabelbediende koppeling kan deze kabel na jaren uitrekken of vastlopen.
Speelt vooral bij: Alle generaties, vaker bij exemplaren met hoge kilometerstand.
- Raam dat traag of niet meer beweegt
- Zwaarder wordend of onduidelijk koppelingspedaal
Kostenindicatie: € 100 - € 400
Alle ruiten testen tijdens de bezichtiging en tijdens de proefrit letten op het aangrijpingspunt van de koppeling.
Beperkte onderdelenkennis buiten Toyota-gerelateerde componenten
Redactionele observatiehinderlijkVoor motorgerelateerde onderdelen van de 1.0 VVT-i is kennis en voorraad breed beschikbaar dankzij de Toyota-herkomst, maar Citroën-specifieke carrosserie- en interieuronderdelen zijn soms lastiger te vinden dan bij de Aygo.
Speelt vooral bij: Alle generaties, vooral bij vraag naar specifieke plastic sier- of interieurdelen.
- Langere levertijd bij bestelling van carrosseriedelen
Bij schade eerst navragen of het onderdeel ook via een Toyota- of Peugeot-kanaal verkrijgbaar is.
Onderhoud om op te letten
Distributieriem in oliebad (1.2 PureTech) · Volgens het verlaagde fabrieksinterval, controleer dit expliciet bij aankoop
Kosten: € 400 - € 900
Dit onderdeel heeft een beperkte levensduur, tijdige preventieve vervanging voorkomt kostbare motorschade. Geldt niet voor de 1.0 VVT-i, die een reguliere ketting gebruikt.
Onderbodem en subframe (C1 I) · Jaarlijks visueel controleren, met name na de winter
Vroege roestvorming is bij dit model goedkoper te verhelpen dan doorgeroeste dragende delen.
Koppelingskabel (handbak) · Geen vast interval, wel gevoelig voor slijtage bij hoge kilometerstand
Kosten: € 80 - € 200
Een zwaar of onduidelijk koppelingspedaal is vaak het eerste signaal.
Waar op te letten bij aankoop
Onderbodem en subframe controleren op roest bij een eerste generatie
Bekend aandachtspunt bij oudere exemplaren.
Bij 1.2 PureTech: navragen of de distributieriem in het oliebad al preventief is vervangen
De riem geeft geen waarschuwing vooraf, alleen de onderhoudshistorie biedt zekerheid.
Onderhoudsboekje controleren op olieverversingen van de 1.2 PureTech
Vaker verversen dan het fabrieksinterval beperkt het risico op een afbrokkelende riem.
Alle elektrische ruiten testen
Bekend gevoelig punt bij dit model.
Bij handbak: aangrijpingspunt van de koppeling tijdens de proefrit beoordelen
Kan wijzen op een versleten koppelingskabel.
Schadehistorie navragen
Dit segment wordt vaak door jonge, onervaren bestuurders gereden.
Veelgestelde vragen over de Citroën C1
Is de Citroën C1 hetzelfde als de Toyota Aygo?+
Technisch zijn de C1, de Aygo en de Peugeot 107 nagenoeg identiek, ontwikkeld en gebouwd in dezelfde fabriek. De verschillen zitten vooral in het front, de bumpers en enkele interieurdetails, niet in de onderliggende techniek.
Welke motor is het meest betrouwbaar in de C1?+
De 1.0 VVT-i, geleverd door Toyota, geldt als de betrouwbaarste keuze dankzij de eenvoudige, atmosferische techniek zonder turbo. De 1.2 PureTech is krachtiger maar vraagt om een aantoonbaar goed onderhouden exemplaar.
Wat kost onderhoud van een Citroën C1?+
Onderhoud is over het algemeen goedkoop dankzij de eenvoudige techniek en brede onderdelenbeschikbaarheid. Reken op een paar honderd euro per grote beurt bij een onafhankelijke garage.
Is een C1 met 1.2 PureTech-motor een risico?+
De motor is niet per definitie een risico, maar vraagt om een aantoonbaar goed onderhouden exemplaar met tijdige olieverversing. Bij twijfel over de historie is een aankoopkeuring aan te raden.
Roest een Citroën C1 snel?+
Vooral de eerste generatie, van voor ongeveer 2010, staat bekend om roestgevoeligheid bij het subframe en de wielkasten. De tweede generatie is op dit vlak verbeterd, maar een controle blijft bij elke occasion verstandig.
Is de C1 geschikt als eerste auto?+
Ja, het compacte formaat, het lage gewicht en de gunstige verzekeringspremie maken de C1 een van de meest gekozen eerste auto's van Nederland. Let bij dit segment vooral op de schadehistorie.
Kan ik beter een C1, een Aygo of een 107 kopen?+
Technisch maakt het weinig verschil, aangezien de auto's dezelfde motoren en het chassis delen. De keuze komt vooral neer op prijs, uiterlijk en welk exemplaar de beste onderhoudshistorie heeft.
Laat Hunter een Citroën C1 zoeken
Vertel wat je zoekt: uitvoering, bouwjaar, budget. Hunter kamt het occasionaanbod uit en komt terug met exemplaren die erbij passen.
Zoek mijn Citroën C1 met Hunter