Merken met de minste APK-gebreken
Aandeel auto's dat de afgelopen 3 jaar minstens één afkeurpunt kreeg, per merk.
De gemiddelde auto
60,7%
Gewogen naar aantallen: elke auto telt even zwaar, over 3.314.608 auto's. Dit is het getal om een concrete auto mee te vergelijken.
Het gemiddelde merk
58,9%
Elk van de 31 merken telt even zwaar, ongeacht hoeveel er van rondrijden. Porsche weegt hier net zo zwaar als Volkswagen.
Het gewogen cijfer ligt 1,8 punt hoger, en dat is precies het verhaal: de merken met de grootste aantallen op de weg komen slechter door de keuring dan de kleine merken bovenaan deze lijst.
- 1Porsche37,4%13.526 auto's
- 2Lexus41,6%13.087 auto's
- 3BMW46,3%141.514 auto's
- 4Jaguar46,8%5.786 auto's
- 5Mercedes-Benz49,3%141.989 auto's
- 6Audi50%147.702 auto's
- 7Land Rover53,3%14.540 auto's
- 8Honda55%16.442 auto's
- 9MINI55,9%53.197 auto's
- 10Volkswagen56,6%460.145 auto's
- 11Skoda57,9%91.660 auto's
- 12Seat58,7%90.457 auto's
- 13Mazda58,9%75.603 auto's
- 14Subaru59,5%6.963 auto's
- 15Volvo59,7%118.146 auto's
- 16Smart61,4%6.381 auto's
- 17Toyota61,7%219.542 auto's
- 18Alfa Romeo62,5%13.863 auto's
- 19Kia62,5%161.683 auto's
- 20Jeep63,2%5.987 auto's
- 21Opel63,4%225.032 auto's
- 22Nissan63,7%98.959 auto's
- 23Suzuki63,7%87.806 auto's
- 24Ford64,7%210.495 auto's
- 25Mitsubishi65%53.653 auto's
- 26Hyundai65,7%104.086 auto's
- 27Fiat67,1%106.608 auto's
- 28Peugeot67,5%216.877 auto's
- 29Renault68,5%256.979 auto's
- 30Citroën68,7%126.704 auto's
- 31Dacia70,5%29.196 auto's
Modellen op APK-gebreken
Alle 198 modellen met genoeg exemplaren om te meten, schoonste eerst. Gewogen naar aantallen krijgt 60,6% van deze auto's minstens één afkeurpunt; als je elk model even zwaar laat tellen is dat 58%.
- 1
Porsche Boxster29,8% - 2
BMW M430,1% - 3
Lexus NX300H32,5% - 4
Porsche 91132,6% - 5
Lexus RX450H35,1% - 6
Audi RS37% - 7
Jaguar F-TYPE37,1% - 8
BMW Z437,9% - 9Lexus IS300H38%
- 10
Audi A838,6% - 11
Audi S339,4% - 12
Porsche Panamera39,5% - 13
BMW X439,7% - 14
Mercedes-Benz GLA40,2% - 15
BMW 6-serie40,6% - 16
Audi SQ540,9% - 17
Porsche Macan41% - 18
BMW 7-serie41,3% - 19
Mazda MX-541,6% - 20
BMW 4-serie41,6% - 21
Porsche Cayenne42,3% - 22
Audi S543,3% - 23
Audi TT43,7% - 24
Audi A744,9% - 25
BMW 2-serie45,1% - 26
BMW 3-serie45,2% - 27Mercedes-Benz S45,4%
- 28
BMW X145,9% - 29
BMW 5-serie46% - 30
BMW X546,1% - 31
BMW X346,3% - 32Mercedes-Benz CLS46,5%
- 33Mercedes-Benz B47,1%
- 34
Mercedes-Benz CLA47,2% - 35
Lexus CT200H47,3% - 36
Ford Mustang47,7% - 37
Mercedes-Benz C48,1% - 38Opel Cascada48,2%
- 39
Audi A648,2% - 40
Audi Q749% - 41
Mercedes-Benz E49,2% - 42
Audi A549,2% - 43
Audi Q349,5% - 44
Mercedes-Benz A49,6% - 45
Toyota RAV449,8% - 46
Audi A449,8% - 47
BMW 1-serie50,2% - 48
MINI John50,2% - 49
Volkswagen Touareg50,4% - 50
Volkswagen Tiguan51,2% - 51
Audi Q551,4% - 52
Land Rover Range Rover52,3% - 53
Audi A352,6% - 54Kia Optima52,6%
- 55
Volkswagen Golf52,8% - 56
Hyundai Tucson52,9% - 57
Kia Soul53,3% - 58
Audi A153,4% - 59
Volkswagen Scirocco53,4% - 60
Suzuki Jimny53,5% - 61
Toyota Avensis53,7% - 62
Jaguar XF54,1% - 63Seat Alhambra54,2%
- 64
MINI Cooper54,6% - 65
Honda Civic54,7% - 66
Volkswagen Passat55% - 67Opel Insignia55%
- 68
Volvo XC6055,1% - 69
Volvo S6055,1% - 70
Honda CR-V55,5% - 71
Volkswagen California55,7% - 72
Volkswagen Caddy55,8% - 73Seat MII55,9%
- 74
Mazda 656,3% - 75
Seat Leon56,5% - 76
Volkswagen Touran56,5% - 77
Skoda Citigo56,6% - 78
Honda Jazz56,9% - 79
Volkswagen Beetle56,9% - 80Skoda Superb56,9%
- 81Skoda Rapid56,9%
- 82
Volkswagen UP!57,1% - 83
Volkswagen Sharan57,2% - 84
Nissan X-TRAIL57,4% - 85
Opel Astra57,5% - 86Skoda Yeti57,6%
- 87
Mitsubishi ASX57,7% - 88
Suzuki SX457,7% - 89
Nissan Pulsar57,7% - 90
Skoda Octavia58,1% - 91
MINI ONE58,1% - 92Smart Fortwo58,5%
- 93
Mazda 358,7% - 94
Toyota Verso58,7% - 95
Opel Meriva59,1% - 96
Ford Kuga59,2% - 97Kia Venga59,2%
- 98
Volkswagen Multivan59,2% - 99
Toyota VERSO-S59,8% - 100
Renault Captur59,9% - 101
Mazda CX-560% - 102
Volvo V6060,1% - 103
Ford C-MAX60,2% - 104
Suzuki Celerio60,3% - 105
Ford Ecosport60,5% - 106Seat Toledo60,5%
- 107
Peugeot 10860,6% - 108
Alfa Romeo Giulietta60,8% - 109
Land Rover Discovery61% - 110
Volvo XC9061% - 111
Opel Mokka61,1% - 112
Volvo V4061,3% - 113
Mazda 261,3% - 114
Kia Sportage61,6% - 115
Opel Adam61,7% - 116Skoda Fabia61,7%
- 117
Subaru Forester61,7% - 118
Ford B-MAX61,9% - 119
Subaru XV62,3% - 120
Toyota Aygo62,9% - 121
Toyota Prius63% - 122
Volkswagen Polo63,2% - 123
Toyota Auris63,2% - 124
Nissan Note63,3% - 125Kia Carens63,3%
- 126
Volkswagen Transporter63,3% - 127
Nissan Qashqai63,6% - 128Kia CEE63,6%
- 129
Nissan Juke63,7% - 130Peugeot 300863,7%
- 131
Jeep Compass63,7% - 132
Mitsubishi Space Star63,7% - 133
Kia RIO63,7% - 134
Kia Picanto63,7% - 135
Suzuki Swift63,8% - 136
Hyundai IX2063,9% - 137
Hyundai I2064% - 138
Toyota Yaris64,1% - 139
Ford Mondeo64,2% - 140
Opel Zafira64,3% - 141
Jeep Renegade64,4% - 142
Ford S-MAX64,5% - 143
Ford Grand C-MAX64,7% - 144
Volvo XC7064,8% - 145
Volvo V7065% - 146
Seat Ibiza65,1% - 147
Mercedes-Benz V-KLASSE65,3% - 148
Ford Focus65,5% - 149Peugeot 50865,9%
- 150Ford Tourneo66,1%
- 151Hyundai I66,3%
- 152
Fiat 50066,4% - 153
Ford Fiesta66,5% - 154
Citroën C166,5% - 155
Hyundai I4066,6% - 156
Mercedes-Benz Citan66,7% - 157
Ford KA66,7% - 158
Fiat Ducato66,8% - 159
Peugeot 30866,8% - 160
Renault Espace66,9% - 161
Mitsubishi Outlander67,2% - 162Peugeot 200867,3%
- 163
Fiat 500L67,4% - 164
Dacia Duster67,5% - 165
Fiat Panda67,6% - 166
Hyundai I1067,9% - 167
Citroën Jumper68% - 168
Volkswagen Kombi68% - 169
Nissan Micra68,1% - 170
Citroën C468,3% - 171
Mercedes-Benz Vito68,4% - 172
Dacia Sandero68,8% - 173Renault Megane69,1%
- 174
Peugeot 20869,4% - 175
Nissan Leaf69,7% - 176
Renault Twingo69,7% - 177
Renault Kangoo70% - 178
Volkswagen Crafter70,1% - 179
Peugeot 500870,4% - 180
Citroën C370,5% - 181
Opel CORSA-E70,7% - 182
Dacia Dokker70,7% - 183Peugeot Boxer70,9%
- 184
Citroën Berlingo71,1% - 185Ford Transit71,8%
- 186
Ford Galaxy71,8% - 187
Alfa Romeo Mito72,7% - 188Renault Master72,8%
- 189
Dacia Logan72,8% - 190
Peugeot Partner72,8% - 191
Lancia Ypsilon72,8% - 192
Renault Clio72,9% - 193Mercedes-Benz SPRINTER,72,9%
- 194
Renault ZOE73,6% - 195
Dacia Lodgy74,7% - 196
Citroën C575% - 197Fiat Punto75,3%
- 198
Renault Trafic78,4%
Een hoog percentage betekent niet dat de auto slecht is. Het betekent dat exemplaren van dit model vaker met een gebrek bij de keuring komen, en dat is bij goedkope auto's mede een kwestie van onderhoudsbudget.
Merken met de minste terugroepacties
Aantal terugroepacties per 10.000 geregistreerde auto's van dat merk. Alleen merken met minstens 20.000 auto's op de weg.
- 1Kia1,263 acties, 54 lopend
- 2Skoda1,444 acties, 33 lopend
- 3Volkswagen1,6197 acties, 140 lopend
- 4MINI1,728 acties, 18 lopend
- 5Volvo1,884 acties, 58 lopend
- 6Renault1,9126 acties, 63 lopend
- 7Seat2,251 acties, 40 lopend
- 8Suzuki2,471 acties, 58 lopend
- 9Hyundai2,591 acties, 79 lopend
- 10Toyota2,6206 acties, 163 lopend
- 11Audi3127 acties, 93 lopend
- 12Dacia3,228 acties, 12 lopend
- 13Nissan3,489 acties, 56 lopend
- 14Opel3,5231 acties, 173 lopend
- 15Mazda3,775 acties, 63 lopend
- 16Ford3,8240 acties, 180 lopend
- 17Fiat3,9122 acties, 95 lopend
- 18Peugeot4259 acties, 177 lopend
- 19Mitsubishi4,360 acties, 56 lopend
- 20BMW5,1257 acties, 145 lopend
- 21Alfa Romeo5,427 acties, 17 lopend
- 22Citroën6,3239 acties, 157 lopend
- 23Subaru12,329 acties, 29 lopend
- 24Honda13,8107 acties, 76 lopend
- 25Porsche1490 acties, 34 lopend
- 26Mercedes-Benz14,5679 acties, 509 lopend
- 27Lexus1547 acties, 45 lopend
- 28Land Rover16,994 acties, 55 lopend
- 29Jaguar24,455 acties, 42 lopend
- 30Jeep34118 acties, 86 lopend
Hoe we dit berekenen
Voor de APK-lijst tellen we per bouwjaar hoeveel auto's van een merk of model de afgelopen 3 jaar minstens één afkeurpunt kregen, gedeeld door alle geregistreerde auto's van dat bouwjaar. Die percentages middelen we over de bouwjaren 2012 tot en met 2018, waarbij elk jaar even zwaar telt.
Die correctie is nodig. Zonder standaardiseren stonden Cupra en Polestar bovenaan, niet omdat ze beter zijn maar omdat die merken pas net bestaan: hun auto's zijn nog te jong om versleten te zijn. Om dezelfde reden staan merken zonder minstens vijf van de zeven jaargangen niet in de lijst.
Een afkeurpunt is niet hetzelfde als een adviespunt. Banden die op 2 millimeter staan zijn een advies, geen afkeuring, en tellen hier dus niet mee.
Wat dit niet meet: een auto komt niet alleen schoon door de keuring omdat hij goed gebouwd is, maar ook omdat de eigenaar hem goed onderhoudt. Dure merken staan mede daarom hoog. Lees de lijst als "welke occasions kom je in goede staat tegen", niet als een oordeel over de fabriek.