autohunt.nl

Ford KA occasion kopen

De KA was jarenlang een van de goedkoopste manieren om in een nieuwe of tweedehands Ford te rijden. Bij een occasion van dit compacte model draait alles om een simpele vraag: is deze auto het nog waard om in te investeren?

Geproduceerd van 1996 tot 2016

Ford KA

De KA werd bedacht als betaalbare stadsauto en bleef dat gedurende de hele levensloop van het model, met een eenvoudige techniek en een prijsniveau dat merkbaar onder dat van de Fiesta lag. De tweede generatie werd samen met Fiat ontwikkeld en gebouwd op hetzelfde platform als de Fiat 500, wat de techniek van beide modellen dicht bij elkaar brengt.

Bij een auto in dit prijssegment is de aanschafprijs zelden het grootste risico, dat zit hem eerder in de vraag of een eventuele reparatie nog opweegt tegen de restwaarde van de auto. Roest en een onduidelijke onderhoudshistorie zijn daarbij de twee factoren die het snelst bepalen of een KA een verstandige koop is of een kostenpost wordt.

Wat de KA aantrekkelijk houdt voor een specifieke groep kopers, is de combinatie van een compact formaat, een lage aanschafprijs en overzichtelijke, weinig gecompliceerde techniek. Voor wie vooral op zoek is naar goedkope mobiliteit zonder hoge verwachtingen op het gebied van uitrusting, blijft dat een reële overweging.

Kies een bouwjaar

53.984 exemplaren van de KA staan in Nederland geregistreerd, met 2010 als drukste jaargang (11.776 auto's).

20022019

Van deze 17 jaargangen hebben we een eigen pagina met gebreken, terugroepacties en vraagprijzen:

Ford KA in cijfers

55.058

Registraties in Nederland

€ 10.935

Gemiddelde catalogusprijs

844 kg

Gemiddeld gewicht

Wat betaal je ervoor

Vraagprijzen van een Ford KA zoals ze de afgelopen twaalf maanden op occasionsites stonden.

Meest gevraagd
€ 3.000
Bandbreedte
€ 1.700 tot € 7.400
€ 1.700€ 7.400

Acht op de tien advertenties zaten tussen deze twee bedragen. Dit loopt over alle bouwjaren heen, dus het bouwjaar verklaart het grootste deel van dat verschil. Kies hieronder een jaargang voor het bedrag van dat jaar.

Gemeten op occasionadvertenties tot en met augustus 2026. Dit zijn vraagprijzen, geen verkoopprijzen.

Brandstofverdeling

Benzine99,9%
LPG0,1%

Het grootste deel van dit aanbod rijdt op benzine.

Gemiddelde CO2-uitstoot: 122 g/km. Elektrische auto's tellen niet mee in dit gemiddelde, dat is zo berekend.

Op basis van 52.308 registraties.

Terugroepacties

1

Terugroepacties voor de Ford KA

0

Nog lopend, dus nog niet overal hersteld

25

Auto's geraakt door de grootste actie in Nederland

1 van 1
  • Een aantal gordelsloten voor de bestuurdersstoel van de Ka een defecte vergrendeling hebben.

    afgerond
    Risicobeoordeling RDW: ernstig25 auto's in Nederlandgemeld 2015-04-17MGP150131kosten voor eigenaar: gratis bij dealer

Laatste actie gemeld op 2015-04-17. Een terugroepactie wordt kosteloos uitgevoerd door een merkdealer.

Wat valt op bij de APK

Gebreken die APK-keurmeesters de afgelopen drie jaar vaker constateerden dan gemiddeld bij een personenauto in Nederland. Dit zijn geconstateerde gebreken bij de keuring, geen afkeurpercentage en geen betrouwbaarheidsscore van dit model.

landelijk gemiddelde extra bij dit merk of model
  • Uitlaatsysteem niet gasdicht / onveilige afvoer uitlaatgasse

    20,6%

    landelijk 6,5%, hier 14,1 procentpunt vaker

  • Schokdemper ondeugdelijk bevestigd

    7,1%

    landelijk 0,4%, hier 6,7 procentpunt vaker

  • Fusee(kogel) te veel speling

    10%

    landelijk 3,7%, hier 6,3 procentpunt vaker

  • Stadslicht werkt niet (goed)

    15,6%

    landelijk 11%, hier 4,6 procentpunt vaker

  • Rem- of parkeerremkabel / buitenkabel ondeugdelijk

    4,6%

    landelijk 0,7%, hier 3,9 procentpunt vaker

  • Remlicht werkt niet (goed)

    8,7%

    landelijk 4,9%, hier 3,8 procentpunt vaker

  • Richtingaanwijzers kleur wijkt af/niet toegestaan

    8,9%

    landelijk 5,4%, hier 3,5 procentpunt vaker

  • Remverschil op 1 as te groot

    6,9%

    landelijk 3,7%, hier 3,2 procentpunt vaker

  • Kentekenplaatverlichting werkt niet (goed) / ontbreekt

    18,6%

    landelijk 15,5%, hier 3,1 procentpunt vaker

  • Band onvoldoende profiel

    22,9%

    landelijk 20,3%, hier 2,6 procentpunt vaker

De as loopt tot 25%. Deze percentages tellen niet op tot honderd: bij één keuring kunnen meerdere gebreken worden opgeschreven.

Op basis van 45.133 APK-keuringen.

Meest voorkomende gebreken (los van het landelijk gemiddelde)
  • Band onvoldoende profiel · 22,9%
  • Band(en) aanwezig met een profieldiepte van 1,6 t/m 2,5 mm · 22,7% (adviespunt, geen afkeur)
  • Uitlaatsysteem niet gasdicht / onveilige afvoer uitlaatgasse · 20,6%
  • Kentekenplaatverlichting werkt niet (goed) / ontbreekt · 18,6%
  • Bandenspanning niet op juiste waarde · 18,5%

Generaties

KA (eerste generatie) · 1996 - 2008

Gebaseerd op het platform van de toenmalige Fiesta, met een herkenbaar rond ontwerp en uitsluitend eenvoudige atmosferische benzinemotoren. Bekend als een van de goedkoopste nieuwe auto's van zijn tijd.

KA (tweede generatie) · 2008 - 2016

Gezamenlijk met Fiat ontwikkeld en gebouwd op hetzelfde platform als de Fiat 500, in dezelfde fabriek in Polen. Deelt motoren en veel technische onderdelen met zijn Italiaanse zusje.

Motorvarianten

1.3i

benzine · 60 pk · 1299 cc

Bij de eerste generatie de meest voorkomende en eenvoudigste motor, zonder turbo of complexe techniek die extra faalpunten met zich meebrengt.

1.2 Duratec

benzine · 69 pk · 1242 cc

De gangbare motor van de tweede generatie, mechanisch eenvoudig en gedeeld met de Fiat 500 van dezelfde periode, wat onderdelen breed beschikbaar houdt.

1.3 TDCi

diesel · 75 pk · 1248 cc

Bekende zwakke punten

Roestvorming bij portierbodems, wielkasten en dorpels

Redactionele observatiekritiek

Beide generaties zijn gevoelig voor roestvorming op plekken waar vuil en vocht zich ophopen, zoals portierbodems, wielkasten en dorpels, vooral wanneer de auto weinig is gewassen aan de onderzijde.

Speelt vooral bij: Alle exemplaren, met de meeste kans bij auto's van tien jaar of ouder zonder zorgvuldig onderhoud.

  • Roestvlekken of gaten bij portierbodems en wielkasten
  • Bobbels in de lak bij randen en naden
  • Roestige remleidingen

Kostenindicatie: € 150 - € 1.200

Portierbodems, wielkasten en dorpels grondig laten inspecteren, bij twijfel de auto op een brug bekijken.

Onduidelijke onderhoudshistorie bij goedkope occasions

Redactionele observatiekostbaar

Auto's in dit prijssegment wisselen vaak van eigenaar en worden niet altijd bij een garage onderhouden, waardoor achterstallig onderhoud aan olie, remmen en distributie makkelijk over het hoofd wordt gezien.

Speelt vooral bij: Vooral exemplaren met een lage vraagprijs en een onvolledig of ontbrekend onderhoudsboekje.

  • Geen of nauwelijks facturen van eerder onderhoud
  • Olie die er donkerder of viezer uitziet dan bij een recent ververste auto past

Bij een ontbrekende historie extra kritisch zijn en een aankoopkeuring laten uitvoeren voordat je koopt.

Distributieriem bij de 1.3 TDCi-dieselmotor

Redactionele observatiekostbaar

De dieselmotor gebruikt een distributieriem die na verloop van kilometers vervangen moet worden. Bij een goedkope occasion is dit onderhoud niet altijd op tijd uitgevoerd.

Speelt vooral bij: Dieselversies met een onduidelijke onderhoudshistorie.

  • Geen directe symptomen voor het springen
  • Bij een gesprongen riem: motor start niet meer of valt plotseling stil

Kostenindicatie: € 300 - € 700

Onderhoudsboekje controleren op de laatste vervangingsdatum en bij twijfel preventief laten vervangen.

Versleten ophangingsonderdelen bij hoge kilometerstand

Redactionele observatiehinderlijk

Ophangingsbussen, veerpoten en stabilisatorstangen slijten na verloop van jaren, wat bij dit type kleine, betaalbare auto vaker voorkomt door intensief gebruik en minder consequent onderhoud.

Speelt vooral bij: Exemplaren met hoge kilometerstand of veel stadsgebruik met snelheidsdrempels.

  • Klikkend of tikkend geluid bij hobbels
  • Trillend stuurwiel bij bepaalde snelheden

Kostenindicatie: € 150 - € 600

Onderstel tijdens de proefrit testen op geluiden bij hobbels en bochten.

Onderhoud om op te letten

Onderbodem en wielkasten · Jaarlijks visueel controleren op beginnende roest

Bij dit model wordt roest vaak pas laat opgemerkt, terwijl de kosten om het te verhelpen dan al fors kunnen zijn.

Distributieriem (1.3 TDCi) · Elke 100.000 tot 120.000 km, afhankelijk van bouwjaar

Kosten: € 300 - € 700

Vraag altijd naar de laatste vervangingsdatum, een gesprongen riem veroorzaakt vrijwel altijd motorschade.

Ophangingsonderdelen · Periodiek controleren, vaker bij hoge kilometerstand

Kosten: € 150 - € 600

Relatief goedkoop te verhelpen als het vroeg wordt opgemerkt.

Waar op te letten bij aankoop

  • Onderbodem, portierbodems en wielkasten grondig controleren op roest

    Het meest voorkomende en potentieel kostbaarste probleem bij dit model.

  • Onderhoudsboekje en facturen opvragen, ook als de auto goedkoop is

    Een ontbrekende historie is bij een budgetauto vaker regel dan uitzondering, maar verhoogt wel het risico.

  • Bij diesel: laatste vervangingsdatum van de distributieriem opvragen

    Voorkomt de kans op een gesprongen riem en motorschade.

  • Onderstel tijdens de proefrit testen op geluiden bij hobbels en bochten

    Vroeg signaal van versleten ophangingsonderdelen.

  • Inschatten of de vraagprijs plus verwachte eerste reparaties nog steeds voordelig is

    Bij goedkope occasions is dit vaak belangrijker dan de vraagprijs alleen.

  • Recente APK-keuringsrapporten opvragen indien beschikbaar

    Geeft een onafhankelijk beeld van eerder geconstateerde gebreken.

Veelgestelde vragen over de Ford KA

Is het nog de moeite waard om een oude Ford KA te repareren?+

Dat hangt af van het type defect: kleine reparaties aan slijtageonderdelen zijn vaak nog lonend, maar bij motor- of bakschade weegt de rekening al snel niet meer op tegen de restwaarde. Vraag bij twijfel een garage om een inschatting voordat je akkoord gaat met een reparatie.

Waarom staat de KA bekend om roest?+

Zoals bij veel kleine, betaalbare auto's uit deze periode is de gebruikte plaatdikte en corrosiebescherming beperkter dan bij duurdere modellen. In combinatie met de leeftijd van de meeste occasions is roest daardoor een structureel aandachtspunt.

Wat is het verschil tussen de eerste en tweede generatie KA?+

De eerste generatie is ouder en eenvoudiger, terwijl de tweede generatie, mede ontwikkeld met Fiat, moderner is en techniek deelt met de Fiat 500. Voor wie een jongere, iets completere auto zoekt, is de tweede generatie doorgaans de betere keuze.

Is een KA geschikt als eerste auto?+

Ja, het compacte formaat en de lage verzekeringspremie maken de KA populair bij beginnende bestuurders. Let bij deze doelgroep extra op de schadehistorie, aangezien budgetauto's vaker een bewogen verleden hebben.

Wat kost onderhoud van een Ford KA?+

Onderhoud is door de eenvoudige techniek doorgaans betaalbaar, met als grootste risico niet de reguliere beurten maar onverwachte reparaties door achterstallig onderhoud uit het verleden. Een goede onderhoudshistorie beperkt dat risico aanzienlijk.

Kan ik beter een KA of een vergelijkbare Fiat 500 kopen?+

Technisch delen beide modellen bij de tweede generatie veel onderdelen, dus de keuze komt vaak neer op ontwerp, uitrusting en vraagprijs. Vergelijk beide opties op basis van conditie en onderhoudshistorie in plaats van het merk alleen.

Laat Hunter een Ford KA zoeken

Vertel wat je zoekt: uitvoering, bouwjaar, budget. Hunter kamt het occasionaanbod uit en komt terug met exemplaren die erbij passen.

Zoek mijn Ford KA met Hunter

← Terug naar alle Ford-modellen

Populaire modellen

Merken

Zoeken op wens