autohunt.nl

Hyundai Ioniq occasion kopen

De Ioniq was uniek doordat hij als hybride, plug-in hybride en volledig elektrisch op hetzelfde platform werd verkocht. Voor de elektrische uitvoering geldt dat de accucapaciteit gedurende de levensloop van het model flink groeide.

Geproduceerd van 2016 tot heden

Hyundai Ioniq

De originele Ioniq, geïntroduceerd in 2016, bood drie aandrijflijnen naast elkaar: een reguliere hybride zonder stekker, een plug-in hybride met een kleine accu voor beperkte elektrische ritten, en een volledig elektrische Ioniq Electric. Die laatste begon met een bescheiden accu van 28kWh, die bij de facelift in 2019 werd vergroot naar 38kWh.

Voor kopers van de elektrische uitvoering is de accucapaciteit en het bouwjaar minstens zo belangrijk als de uitrusting. Deze pagina richt zich vooral op de Ioniq Electric, met de accuvarianten, praktische actieradius en aandachtspunten die bij dit model relevant zijn.

Kies een bouwjaar

7.225 exemplaren van de Ioniq staan in Nederland geregistreerd, met 2019 als drukste jaargang (1.961 auto's).

20162021

Van deze 4 jaargangen hebben we een eigen pagina met gebreken, terugroepacties en vraagprijzen:

Hyundai Ioniq in cijfers

7.622

Registraties in Nederland

€ 35.438

Gemiddelde catalogusprijs

1.445 kg

Gemiddeld gewicht

Wat betaal je ervoor

Vraagprijzen van een Hyundai Ioniq zoals ze de afgelopen twaalf maanden op occasionsites stonden.

Meest gevraagd
€ 16.950
Bandbreedte
€ 11.900 tot € 19.450
€ 11.900€ 19.450

Acht op de tien advertenties zaten tussen deze twee bedragen. Dit loopt over alle bouwjaren heen, dus het bouwjaar verklaart het grootste deel van dat verschil. Kies hieronder een jaargang voor het bedrag van dat jaar.

Gemeten op occasionadvertenties tot en met augustus 2026. Dit zijn vraagprijzen, geen verkoopprijzen. Weinig advertenties voor dit model, neem de band met een korrel zout.

Brandstofverdeling

Elektrisch59,1%
Hybride40,9%

Het grootste deel van dit aanbod rijdt op elektrisch.

Gemiddelde CO2-uitstoot: 86 g/km. Elektrische auto's tellen niet mee in dit gemiddelde, dat is zo berekend.

Op basis van 7.604 registraties.

Terugroepacties

16

Terugroepacties voor de Hyundai Ioniq

13

Nog lopend, dus nog niet overal hersteld

8.384

Auto's geraakt door de grootste actie in Nederland

16 van 16
  • Er kan een spanningsverschil ontstaan tussen de onderlinge cellen van de hoogvoltage batterij.

    nog lopend
    Risicobeoordeling RDW: ernstig1.767 auto's in Nederlandgemeld 2026-04-16MGP260141kosten voor eigenaar: gratis bij dealer
  • De afdekkap van de laadaansluiting kan losraken tijdens het rijden omdat deze mogelijk niet goed verlijmd is.

    nog lopend
    Risicobeoordeling RDW: gemiddeld1.884 auto's in Nederlandgemeld 2025-10-28MGP250398kosten voor eigenaar: gratis bij dealer
  • In de circuit modus LFB (Left Foot Braking) kan in bepaalde situaties de regelunit de remdruk verlagen, wat tot een langere remweg leiden dan verwacht

    nog lopend
    Risicobeoordeling RDW: gemiddeld71 auto's in Nederlandgemeld 2025-05-01MGP250151kosten voor eigenaar: gratis bij dealer
  • De bouten van het differentieel zijn mogelijk niet goed vastgezet en kunnen losraken waardoor de aandrijving wegvalt.

    Risicobeoordeling RDW: gemiddeld1 auto's in Nederlandgemeld 2024-08-05MGP240251kosten voor eigenaar: gratis bij dealer
  • De software van de transmissie werkt niet goed. Als gevolg kan een storing optreden.

    nog lopend
    Risicobeoordeling RDW: ernstig59 auto's in Nederlandgemeld 2024-06-18MGP240188kosten voor eigenaar: gratis bij dealer
  • De software van de transmissie werkt niet goed. Als gevolg kan er een storing in optreden.

    nog lopend
    Risicobeoordeling RDW: ernstig1 auto's in Nederlandgemeld 2024-06-18MGP240189kosten voor eigenaar: gratis bij dealer
  • De aandrijfas kan een onjuiste behandeling hebben gehad. Als gevolg kunnen er haarscheuren in zijn ontstaan en kan de as breken.

    nog lopend
    Risicobeoordeling RDW: ernstig118 auto's in Nederlandgemeld 2024-04-18MGP240136kosten voor eigenaar: gratis bij dealer
  • De controle-unit van de hoogspanningsbatterij kan bij zware belasting het 12-volt systeem in de auto niet ondersteunen. Als gevolg laadt de 12-volt accu dan niet bij en raakt verder leeg.

    nog lopend
    Risicobeoordeling RDW: gemiddeld8.384 auto's in Nederlandgemeld 2024-04-18MGP240137kosten voor eigenaar: gratis bij dealer
  • De transmissierem werkt mogelijk niet correct

    nog lopend
    Risicobeoordeling RDW: ernstig2.669 auto's in Nederlandgemeld 2022-05-31MGP220200kosten voor eigenaar: gratis bij dealer
  • Een massa-kabelverbinding in de auto kan op den duur verslechteren.

    nog lopend
    Risicobeoordeling RDW: gemiddeld3.782 auto's in Nederlandgemeld 2022-01-06MGP220010kosten voor eigenaar: gratis bij dealer
  • Bij regelmatig laden tot 100% kan de isolatie van de hoogspanningsbatterij beschadigen wat na langere tijd tot kortsluiting en zelfs brand zou kunnen leiden.

    nog lopend
    Risicobeoordeling RDW: ernstig7.506 auto's in Nederlandgemeld 2021-07-19MGP210387kosten voor eigenaar: gratis bij dealer
  • Bij regelmatig laden tot 100% kan de isolatie van de hoogspanningsbatterij beschadigen waardoor na langere tijd kortsluiting en zelfs brand zou kunnen ontstaan.

    nog lopend
    Risicobeoordeling RDW: ernstig7.506 auto's in Nederlandgemeld 2021-03-29MGP210166kosten voor eigenaar: gratis bij dealer
  • De motor met stuureenheid van het schuifdak mist mogelijk de anti-knelfunctie.

    afgerond
    Risicobeoordeling RDW: ernstig1 auto's in Nederlandgemeld 2019-01-31MGP190090kosten voor eigenaar: gratis bij dealer
  • De hoogspanningsrelais zijn mogelijk niet goed gemonteerd. Bij langdurig gebruik kan warmte in de contacten ontstaan.

    nog lopend
    Risicobeoordeling RDW: ernstig1.387 auto's in Nederlandgemeld 2019-01-16MGP190041kosten voor eigenaar: gratis bij dealer
  • Door een fabricagefout kan in de koppelingsbedieningsunit lekkage ontstaan tussen het hydraulische en elektrische circuit.

    nog lopend
    Risicobeoordeling RDW: ernstig1.388 auto's in Nederlandgemeld 2018-08-21MGP180399kosten voor eigenaar: gratis bij dealer
  • Er kunnen haarscheurtjes aanwezig zijn in de behuizing van de motorcontroleunit. Hierdoor kan vocht binnendringen en de elektronische circuitplaten aantasten.

    afgerond
    Risicobeoordeling RDW: gemiddeld372 auto's in Nederlandgemeld 2018-01-03MGP170642kosten voor eigenaar: gratis bij dealer

Laatste actie gemeld op 2026-04-16. Een terugroepactie wordt kosteloos uitgevoerd door een merkdealer.

Wat valt op bij de APK

Gebreken die APK-keurmeesters de afgelopen drie jaar vaker constateerden dan gemiddeld bij een personenauto in Nederland. Dit zijn geconstateerde gebreken bij de keuring, geen afkeurpercentage en geen betrouwbaarheidsscore van dit model.

landelijk gemiddelde extra bij dit merk of model
  • Bandenspanning niet op juiste waarde

    26,6%

    landelijk 19,5%, hier 7,1 procentpunt vaker

  • Dimlicht onjuist afgesteld

    19,7%

    landelijk 16,4%, hier 3,3 procentpunt vaker

  • Band beschadigd

    10,8%

    landelijk 9,2%, hier 1,6 procentpunt vaker

  • Inrichting voor aanpassing dimlichtafstelling werkt niet (go

    2,1%

    landelijk 0,5%, hier 1,6 procentpunt vaker

  • Band onvoldoende profiel

    21,3%

    landelijk 20,3%, hier 1 procentpunt vaker

  • Remschijf ernstig gecorrodeerd

    2%

    landelijk 1,5%, hier 0,5 procentpunt vaker

  • Band vertoont uitstulping(en)

    1,3%

    landelijk 1,1%, hier 0,2 procentpunt vaker

De as loopt tot 30%. Deze percentages tellen niet op tot honderd: bij één keuring kunnen meerdere gebreken worden opgeschreven.

Op basis van 3.120 APK-keuringen.

Meest voorkomende gebreken (los van het landelijk gemiddelde)
  • Bandenspanning niet op juiste waarde · 26,6%
  • Band onvoldoende profiel · 21,3%
  • Band(en) aanwezig met een profieldiepte van 1,6 t/m 2,5 mm · 20,4% (adviespunt, geen afkeur)
  • Dimlicht onjuist afgesteld · 19,7%
  • Band beschadigd · 10,8%

Generaties

Ioniq (AE, 28kWh Electric) · 2016 - 2019

Eerste bouwjaren, leverbaar als Hybrid, Plug-in Hybrid en Electric. De Electric-uitvoering had een compacte 28kWh accu, wat de actieradius naar hedendaagse maatstaven beperkt maakt.

Ioniq (AE, facelift, 38kWh Electric) · 2019 - 2022

Facelift met een vergrote 38kWh accu voor de Electric-uitvoering, wat de praktische actieradius merkbaar verbeterde. Ook de hybride en plug-in hybride uitvoeringen kregen bijgewerkte techniek.

Motorvarianten

1.6 GDI Hybrid

hybride · 141 pk · 1580 cc

1.6 GDI Plug-in Hybrid

plug-in hybride · 141 pk · 1580 cc

Ioniq Electric (28kWh)

elektrisch · 120 pk

Verbruik: Praktische actieradius rond 130 tot 160 kilometer in de zomer, met een merkbaar lagere winterwaarde door verwarming en kou.

Ioniq Electric (38kWh, facelift)

elektrisch · 136 pk

Verbruik: Praktische actieradius rond 200 tot 240 kilometer in de zomer, met een winterwaarde die realistisch een stuk lager uitvalt bij koud weer.

Voor wie een elektrische Ioniq overweegt, is deze uitvoering met de grotere accu de verstandigere keuze dan de vroege 28kWh-versie, gezien de aanzienlijk grotere praktische actieradius.

Bekende zwakke punten

Beperkte actieradius bij de vroege 28kWh Electric

Redactionele observatiehinderlijk

De eerste Ioniq Electric-bouwjaren hebben een relatief kleine accu, wat de praktische actieradius naar hedendaagse maatstaven beperkt maakt. Dit is geen defect, maar een structureel kenmerk van dit specifieke bouwjaar dat wel invloed heeft op de bruikbaarheid.

Speelt vooral bij: Ioniq Electric van voor de facelift in 2019.

  • Actieradius die merkbaar lager ligt dan bij latere elektrische occasions in dezelfde prijsklasse

Bij de aankoop rekening houden met deze beperkte actieradius en controleren of dit past bij je dagelijkse rijpatroon.

Accudegradatie en wat een redelijke state of health is

Redactionele observatiekostbaar

De bruikbare accucapaciteit neemt geleidelijk af met leeftijd en laadcycli. Bij een Ioniq Electric van rond de zes jaar oud met overwegend thuis laden is een aanzienlijk deel van de oorspronkelijke capaciteit realistisch, terwijl veelvuldig snelladen dit proces kan versnellen.

Speelt vooral bij: Alle Ioniq Electric-bouwjaren, met een groter risico bij accu's met veel laadcycli of frequent snelladen.

  • Merkbaar lagere actieradius dan de fabrieksopgave voor die accugeneratie
  • Snellere afname van het accupercentage bij koud weer

Een accurapport of State of Health-meting laten uitvoeren voordat je koopt en navragen naar het laadgedrag van de vorige eigenaar.

Storingen aan de onboard-lader

Redactionele observatiekostbaar

De onboard-lader kan bij veroudering of een defecte laadkabel foutmeldingen geven, waardoor laden niet meer of onvolledig lukt.

Speelt vooral bij: Alle Ioniq Electric-bouwjaren, vooral bij een onduidelijke laadhistorie.

  • Laadproces stopt voortijdig of start niet
  • Foutmelding op het dashboard gerelateerd aan het laadsysteem

Kostenindicatie: € 200 - € 900

Tijdens de bezichtiging een testlading uitvoeren met de eigen laadkabel om de werking te controleren.

Verzwakte 12V-startaccu

Redactionele observatiehinderlijk

Naast de hoogspanningsaccu heeft de Ioniq Electric een losse, kleinere 12V-accu voor de boordelektronica. Dit is bij veel elektrische auto's, waaronder de Ioniq, de meest voorkomende storingsoorzaak: een verzwakte 12V-accu kan de auto volledig laten uitvallen, ook als de hoofdaccu prima in orde is.

Speelt vooral bij: Alle Ioniq Electric-bouwjaren van vier jaar of ouder.

  • Auto reageert niet meer op de startknop
  • Boordcomputer start traag op of valt weg

Kostenindicatie: € 150 - € 350

Navragen naar de leeftijd van de 12V-accu en deze bij twijfel preventief laten vervangen.

Onderhoud om op te letten

Remmen (Electric-uitvoering) · Periodiek laten controleren op vastroesten, los van kilometrage

Door regeneratief remmen worden de mechanische remmen nauwelijks gebruikt, waardoor schijven en blokken eerder kunnen vastroesten dan bij een gewone auto.

Koelvloeistof van de hoogspanningsaccu (Electric-uitvoering) · Periodieke controle volgens fabrieksschema

Een goed gekoeld accupakket degradeert langzamer, laat dit meenemen bij een aankoopkeuring.

12V-startaccu · Doorgaans na vier tot zes jaar aan vervanging toe

Kosten: € 150 - € 350

De meest voorkomende storingsoorzaak bij elektrische auto's, vervang preventief bij twijfel.

APK (Electric-uitvoering) · Jaarlijks vanaf het vierde jaar

Een elektrische auto heeft geen uitlaatgastest, de keuring richt zich vooral op remmen, banden, verlichting en elektrische veiligheid.

Waar op te letten bij aankoop

  • Controleren of het om de Hybrid, Plug-in Hybrid of Electric-uitvoering gaat

    De drie aandrijflijnen verschillen volledig in techniek en aankoopoverwegingen.

  • Bij Electric: accucertificaat of State of Health-rapport opvragen

    Geeft een objectief beeld van de resterende accucapaciteit in plaats van af te gaan op leeftijd alleen.

  • Laadhistorie navragen: overwegend thuis laden of veel snelladen

    Frequent snelladen kan de accudegradatie versnellen.

  • Navragen of de accugarantie nog loopt en overdraagbaar is naar een nieuwe eigenaar

    Een nog lopende garantie geeft extra zekerheid bij eventuele degradatieklachten.

  • Testlading uitvoeren met de eigen laadkabel

    Controleert de werking van de onboard-lader.

  • Remmen controleren op vastroesten of piepen na stilstand bij de Electric-uitvoering

    Gevolg van weinig gebruik door regeneratief remmen.

Veelgestelde vragen over de Hyundai Ioniq

Moet ik kiezen voor hybride, plug-in hybride of elektrisch?+

Dat hangt af van je laadmogelijkheden en rijprofiel: zonder mogelijkheid om regelmatig op te laden is de reguliere hybride de praktischste keuze, terwijl de plug-in hybride pas voordeel oplevert bij consequent laadgedrag. De volledig elektrische uitvoering past het beste bij overwegend stads- en regionaal gebruik met de mogelijkheid om thuis te laden.

Hoeveel gaat de accu van een Ioniq Electric achteruit?+

Dat hangt sterk af van laadgedrag en leeftijd: een auto die overwegend thuis is geladen met beperkt snelladen houdt doorgaans een aanzienlijk deel van de oorspronkelijke capaciteit over. Vraag altijd om een actueel State of Health-rapport in plaats van af te gaan op leeftijd of kilometerstand alleen.

Wat kost een nieuwe accu als vervanging nodig is?+

Een volledige accuvervanging is kostbaar en loopt uiteen van enkele duizenden tot ruim tienduizend euro, afhankelijk van de accugeneratie. In de praktijk is volledige vervanging binnen de gebruiksduur van een occasion zelden nodig.

Hoe lang loopt de accugarantie van een Ioniq Electric?+

Hyundai biedt op de accu een langlopende fabrieksgarantie, gekoppeld aan een periode of kilometragegrens, die kan overgaan naar een volgende eigenaar. Laat de dealer het garantiecertificaat controleren om te bevestigen wat er nog resteert.

Is de 28kWh-versie nog bruikbaar als dagelijkse auto?+

Voor overwegend stadsgebruik met een beperkt jaarkilometrage kan dat prima, maar de actieradius is beperkt vergeleken met latere elektrische occasions. Wie regelmatig langere ritten maakt, is beter af met de 38kWh-uitvoering na de facelift van 2019.

Krijgt een oudere Ioniq Electric nog software-updates?+

Hyundai brengt periodiek updates uit voor het laadsysteem en de boordelektronica, al is de ondersteuning voor de allereerste bouwjaren beperkter dan bij recentere Hyundai-modellen. Vraag bij een dealer na welke updates nog beschikbaar zijn.

Is de lage prijs van een occasion Ioniq Electric een teken van problemen?+

Niet per definitie, de stevige waardedaling komt vooral doordat nieuwere elektrische auto's een grotere actieradius bieden, niet door specifieke gebreken aan de Ioniq zelf. Laat wel altijd de accuconditie controleren voordat je concludeert dat een lage prijs alleen maar voordelig is.

Laat Hunter een Hyundai Ioniq zoeken

Vertel wat je zoekt: uitvoering, bouwjaar, budget. Hunter kamt het occasionaanbod uit en komt terug met exemplaren die erbij passen.

Zoek mijn Hyundai Ioniq met Hunter

← Terug naar alle Hyundai-modellen

Populaire modellen

Merken

Zoeken op wens