autohunt.nl

Kia Ceed occasion kopen

De Ceed is Kia's antwoord op de Volkswagen Golf en Ford Focus, ontwikkeld en gebouwd in Europa specifiek voor de Europese markt. Met inmiddels drie generaties op de occasionmarkt draait de keuze vooral om motor en transmissie.

Geproduceerd van 2007 tot heden

De Ceed werd vanaf de introductie in 2007 speciaal voor Europa ontwikkeld, met een Europees ontworpen chassis-afstemming die het model onderscheidt van veel andere Kia-modellen. Het gamma breidde uit met de Sportswagon-stationwagen en de ProCeed als sportievere shooting brake-uitvoering.

Voor de meeste kopers draait de keuze om drie dingen: benzine of diesel, handbak of DCT-automaat, en welke generatie past bij het budget. Elke keuze heeft eigen technische gevolgen die verderop op deze pagina worden toegelicht.

Kies een bouwjaar

27.206 exemplaren van de Ceed staan in Nederland geregistreerd, met 2022 als drukste jaargang (5.341 auto's).

20182026

Van deze 8 jaargangen hebben we een eigen pagina met gebreken, terugroepacties en vraagprijzen:

Kia Ceed in cijfers

27.244

Registraties in Nederland

€ 31.842

Gemiddelde catalogusprijs

1.290 kg

Gemiddeld gewicht

Wat betaal je ervoor

Vraagprijzen van een Kia Ceed zoals ze de afgelopen twaalf maanden op occasionsites stonden.

Meest gevraagd
€ 20.700
Bandbreedte
€ 10.950 tot € 28.750
€ 10.950€ 28.750

Acht op de tien advertenties zaten tussen deze twee bedragen. Dit loopt over alle bouwjaren heen, dus het bouwjaar verklaart het grootste deel van dat verschil. Kies hieronder een jaargang voor het bedrag van dat jaar.

Gemeten op occasionadvertenties tot en met augustus 2026. Dit zijn vraagprijzen, geen verkoopprijzen.

Brandstofverdeling

Benzine75%
Hybride24%
Diesel0,9%

Het grootste deel van dit aanbod rijdt op benzine.

Gemiddelde CO2-uitstoot: 122 g/km. Elektrische auto's tellen niet mee in dit gemiddelde, dat is zo berekend.

Op basis van 27.244 registraties.

Terugroepacties

3

Terugroepacties voor de Kia Ceed

2

Nog lopend, dus nog niet overal hersteld

31.528

Auto's geraakt door de grootste actie in Nederland

3 van 3
  • De printplaat (PCB) in de Hydraulic Clutch Actuator (HCA) kan vervuild raken met vloeistof.

    nog lopend
    Risicobeoordeling RDW: gemiddeld31.528 auto's in Nederlandgemeld 2025-01-07MGP250004kosten voor eigenaar: gratis bij dealer
  • De vacuümpomp is mogelijk niet in staat om voldoende vacuüm op te wekken door een productiefout aan het inwendige filter van de vacuümpomp.

    nog lopend
    Risicobeoordeling RDW: gemiddeld778 auto's in Nederlandgemeld 2023-07-25MGP230319kosten voor eigenaar: gratis bij dealer
  • De veiligheidsgordelspanners werken mogelijk niet of niet goed bij een aanrijding.

    afgerond
    Risicobeoordeling RDW: ernstig20 auto's in Nederlandgemeld 2022-05-11MGP220184kosten voor eigenaar: gratis bij dealer

Laatste actie gemeld op 2025-01-07. Een terugroepactie wordt kosteloos uitgevoerd door een merkdealer.

Wat valt op bij de APK

Gebreken die APK-keurmeesters de afgelopen drie jaar vaker constateerden dan gemiddeld bij een personenauto in Nederland. Dit zijn geconstateerde gebreken bij de keuring, geen afkeurpercentage en geen betrouwbaarheidsscore van dit model.

landelijk gemiddelde extra bij dit merk of model
  • Bandenspanning niet op juiste waarde

    28,1%

    landelijk 19,5%, hier 8,6 procentpunt vaker

  • Ruitenwisserinstallatie geeft onvoldoende zicht

    14,6%

    landelijk 12,1%, hier 2,5 procentpunt vaker

  • Mistlicht voor onjuist afgesteld

    1,9%

    landelijk 1,3%, hier 0,6 procentpunt vaker

  • Dimlicht onjuist afgesteld

    16,5%

    landelijk 16,4%, hier 0,1 procentpunt vaker

  • Band beschadigd

    9,3%

    landelijk 9,2%, hier 0,1 procentpunt vaker

De as loopt tot 30%. Deze percentages tellen niet op tot honderd: bij één keuring kunnen meerdere gebreken worden opgeschreven.

Op basis van 4.995 APK-keuringen.

Meest voorkomende gebreken (los van het landelijk gemiddelde)
  • Bandenspanning niet op juiste waarde · 28,1%
  • Band onvoldoende profiel · 16,7%
  • Dimlicht onjuist afgesteld · 16,5%
  • Ruitenwisserinstallatie geeft onvoldoende zicht · 14,6%
  • Band(en) aanwezig met een profieldiepte van 1,6 t/m 2,5 mm · 14,2% (adviespunt, geen afkeur)

Generaties

Ceed I (ED) · 2007 - 2012

Eerste generatie, specifiek voor Europa ontwikkeld en gebouwd in Slowakije. Overwegend eenvoudige atmosferische benzinemotoren en de bekende CRDi-diesels, gedeeld met Hyundai.

Ceed II (JD) · 2012 - 2018 (facelift 2015)

Ruimer en beter afgewerkt, met de introductie van de opgeladen 1.0 T-GDI-motor naast de bestaande atmosferische en dieselmotoren. Ook de eerste generatie met een DCT-dubbelkoppelingsbak als optie.

Ceed III (CD) · 2018 - heden (facelift 2021)

Nieuw platform met een digitaler dashboard en meer rijhulpsystemen. Breder aanbod T-GDI-motoren, met de dieselmotor die geleidelijk minder prominent in het gamma werd.

Motorvarianten

1.4 CVVT

benzine · 100 pk · 1396 cc

Een eenvoudige, atmosferische motor zonder turbo, wat historisch gezien minder kinderziektes oplevert dan de opgeladen T-GDI-varianten.

1.6 CRDi

diesel · 136 pk · 1582 cc

Bij veel snelwegkilometers een zuinige en beproefde motor, mits het roetfilter regelmatig kan regenereren op langere ritten.

1.0 T-GDI

benzine · 120 pk · 998 cc

1.4 T-GDI

benzine · 140 pk · 1353 cc

Bekende zwakke punten

Distributieketting 1.0 en 1.4 T-GDI vraagt aandacht

Redactionele observatiekritiek

De opgeladen T-GDI-motoren gebruiken een distributieketting die, zoals bij vrijwel elke kleine turbomotor in dit segment, gevoelig is voor slijtage bij onvoldoende olieonderhoud.

Speelt vooral bij: Ceed II en III met T-GDI-motor en een onduidelijke onderhoudshistorie.

  • Rammelend geluid bij koude start
  • Motorlampje met een foutcode gerelateerd aan de nokkenastiming
  • Onregelmatig stationair draaien

Kostenindicatie: € 700 - € 2.800

Onderhoudshistorie van olieverversingen opvragen, bij voorkeur vaker dan het standaard fabrieksinterval.

DCT-dubbelkoppelingsbak gevoelig voor slijtage

Redactionele observatiekostbaar

De droge zeventraps DCT-bak kan bij achterstallige olieverversing of intensief stadsgebruik last krijgen van slijtage aan de koppelingsplaten en de mechatronica-eenheid die de bak aanstuurt.

Speelt vooral bij: Ceed met DCT-automaat, met name exemplaren die veel in de stad hebben gereden.

  • Schokkerig of hortend schakelen bij lage snelheid, vooral bij optrekken vanuit stilstand
  • Waarschuwing op het dashboard over de versnellingsbak

Kostenindicatie: € 400 - € 2.500

Tijdige olieverversing van de DCT-bak volgens fabrieksinterval en tijdens de proefrit letten op schokkerig schakelen.

Roetfilter en EGR-klep gevoelig bij CRDi in stadsgebruik

Redactionele observatiekostbaar

De CRDi-dieselmotor regenereert het roetfilter het beste bij langere ritten met een constant, hoger toerental. Bij overwegend korte stadsritten kunnen roetfilter en EGR-klep verstopt raken.

Speelt vooral bij: Dieselversies die vooral voor korte, stedelijke ritten zijn gebruikt.

  • Vermogensverlies
  • Motorlampje met een roetfilter- of EGR-gerelateerde foutcode
  • Verhoogd brandstofverbruik

Kostenindicatie: € 400 - € 1.500

Navragen naar het rijprofiel van de vorige eigenaar voordat je een dieselversie koopt voor overwegend stadsgebruik.

Elektrische stuurbekrachtiging kan haperen bij de eerste generatie

Redactionele observatiehinderlijk

Bij de eerste generatie kwamen incidentele storingen voor in de module van de elektrische stuurbekrachtiging, waarbij de stuurondersteuning kortstondig kan wegvallen.

Speelt vooral bij: Vooral Ceed I.

  • Waarschuwingslampje van de stuurbekrachtiging
  • Plotseling zwaarder wordend stuur tijdens het rijden

Kostenindicatie: € 250 - € 700

Tijdens de proefrit uitgebreid sturen bij lage snelheid en letten op ongelijkmatige stuurweerstand.

Onderhoud om op te letten

Motorolie T-GDI-motoren · Elke 15.000 km of jaarlijks, niet het langere fabrieksinterval aanhouden

Vaker verversen dan het fabrieksinterval beperkt het risico op kettingslijtage merkbaar.

DCT-olie en filter · Elke 60.000 km of volgens fabrieksinterval

Kosten: € 200 - € 350

Sla deze beurt niet over, het is de belangrijkste manier om slijtage aan de mechatronica te vertragen.

Roetfilter en EGR-klep (CRDi) · Doorlopend, afhankelijk van rijprofiel

Bij overwegend stadsgebruik eerder aandacht nodig dan bij veel snelwegkilometers.

Waar op te letten bij aankoop

  • Koude start meemaken en letten op rammelend geluid uit de motor

    Vroeg signaal van kettingslijtage bij T-GDI-motoren.

  • Bij DCT: proefrit bij lage snelheid, let op schokkerig schakelen

    Vroeg signaal van slijtage aan de mechatronica van de bak.

  • Onderhoudsboekje controleren op tijdige olieverversingen

    Belangrijkste indicator voor de resterende levensduur van motor en bak.

  • Bij diesel: navragen naar het rijprofiel van de vorige eigenaar

    Veel korte ritten verhogen de kans op een verstopt roetfilter.

  • Bij lage snelheid uitgebreid sturen tijdens de proefrit bij een eerste generatie

    Kan wijzen op een beginnende storing in de stuurbekrachtiging.

  • Onderhoudsboekje en facturen volledig controleren op consistentie met de kilometerstand

    Geeft het meest betrouwbare beeld van de algehele staat.

Veelgestelde vragen over de Kia Ceed

Is de Kia Ceed betrouwbaar als occasion?+

Ja, de Ceed geldt over het algemeen als een degelijk model, met de distributieketting van de T-GDI-motoren en de DCT-automaat als bekende aandachtspunten. Een compleet onderhoudsdossier weegt bij dit merk zwaarder dan gemiddeld.

Moet ik een Ceed met DCT of handbak kopen?+

Voor overwegend stadsgebruik met veel optrekken is een handbak simpeler en minder gevoelig voor slijtage. Bij veel snelwegkilometers is DCT comfortabel, mits de onderhoudshistorie van de olieverversing op orde is.

Wat kost onderhoud van een Kia Ceed?+

Onderhoud zit doorgaans in de middenmoot, met een extra kostenpost als de DCT-bak aan olieverversing toe is. Reken op enkele honderden euro's per grote beurt bij een onafhankelijke garage.

Welke Ceed-generatie is verstandiger als occasion?+

De Ceed III biedt de modernste uitrusting en het breedste motorengamma, maar is ook duurder. De Ceed II met de nieuwere T-GDI-motoren biedt vaak de beste balans tussen prijs en techniek.

Is een T-GDI-motor een risico bij aankoop?+

De motor is niet per definitie een risico, maar vraagt om een aantoonbaar goed onderhouden exemplaar met tijdige olieverversing. Bij twijfel over de historie is een aankoopkeuring aan te raden.

Geldt de fabrieksgarantie van Kia nog op een occasion?+

De lange fabrieksgarantie van Kia is doorgaans gekoppeld aan de eerste eigenaar en het land van eerste registratie, dus dit verschilt per exemplaar. Vraag bij aankoop altijd na hoeveel garantie er nog daadwerkelijk resteert op het specifieke exemplaar.

Is de Ceed Sportswagon praktischer dan de hatchback?+

Ja, de Sportswagon-stationwagen biedt aanzienlijk meer laadruimte dan de hatchback, tegen een vergelijkbare motor- en uitrustingskeuze. Voor gezinnen met veel bagage is dat een praktisch voordeel.

Laat Hunter een Kia Ceed zoeken

Vertel wat je zoekt: uitvoering, bouwjaar, budget. Hunter kamt het occasionaanbod uit en komt terug met exemplaren die erbij passen.

Zoek mijn Kia Ceed met Hunter

← Terug naar alle Kia-modellen

Populaire modellen

Merken

Zoeken op wens