autohunt.nl

Kia Venga occasion kopen

De Venga is een overzichtelijke compacte MPV met een hoge instap en veel binnenruimte voor zijn afmetingen. Een gewone, degelijke gebruiksauto zonder ingewikkelde techniek, waarbij onderhoudshistorie het grootste verschil maakt.

Geproduceerd van 2009 tot 2019

De Venga positioneert zich als praktische, wat hoger gebouwde hatchback met veel hoofdruimte, wat het model geliefd maakt bij kopers die makkelijk in en uit willen stappen zonder over te stappen naar een grotere SUV. Het model deelt techniek met de Kia Rio uit dezelfde periode.

Zoals bij de meeste Kia-modellen is de lange fabrieksgarantie een belangrijk pluspunt bij een jonge occasion. Verder draait de aankoopcheck vooral om gewone, concrete zaken: onderhoudshistorie, de staat van de distributie en het bijtpunt van de koppeling tijdens de proefrit.

Kies een bouwjaar

18.240 exemplaren van de Venga staan in Nederland geregistreerd, met 2010 als drukste jaargang (3.444 auto's).

20102018

Van deze 9 jaargangen hebben we een eigen pagina met gebreken, terugroepacties en vraagprijzen:

Kia Venga in cijfers

18.462

Registraties in Nederland

€ 21.384

Gemiddelde catalogusprijs

1.162 kg

Gemiddeld gewicht

Wat betaal je ervoor

Vraagprijzen van een Kia Venga zoals ze de afgelopen twaalf maanden op occasionsites stonden.

Meest gevraagd
€ 9.700
Bandbreedte
€ 4.400 tot € 14.250
€ 4.400€ 14.250

Acht op de tien advertenties zaten tussen deze twee bedragen. Dit loopt over alle bouwjaren heen, dus het bouwjaar verklaart het grootste deel van dat verschil. Kies hieronder een jaargang voor het bedrag van dat jaar.

Gemeten op occasionadvertenties tot en met augustus 2026. Dit zijn vraagprijzen, geen verkoopprijzen.

Brandstofverdeling

Benzine99,4%
Diesel0,4%
LPG0,2%

Het grootste deel van dit aanbod rijdt op benzine.

Gemiddelde CO2-uitstoot: 140 g/km. Elektrische auto's tellen niet mee in dit gemiddelde, dat is zo berekend.

Op basis van 18.462 registraties.

Wat valt op bij de APK

Gebreken die APK-keurmeesters de afgelopen drie jaar vaker constateerden dan gemiddeld bij een personenauto in Nederland. Dit zijn geconstateerde gebreken bij de keuring, geen afkeurpercentage en geen betrouwbaarheidsscore van dit model.

landelijk gemiddelde extra bij dit merk of model
  • Stuurkogel te veel speling

    20,3%

    landelijk 2,5%, hier 17,8 procentpunt vaker

  • Stadslicht werkt niet (goed)

    24,7%

    landelijk 11%, hier 13,7 procentpunt vaker

  • Stofhoes fuseekogel beschadigd en dicht niet af

    9,8%

    landelijk 3,5%, hier 6,3 procentpunt vaker

  • Remlicht werkt niet (goed)

    9,3%

    landelijk 4,9%, hier 4,4 procentpunt vaker

  • Kentekenplaatverlichting werkt niet (goed) / ontbreekt

    19,8%

    landelijk 15,5%, hier 4,3 procentpunt vaker

  • Richtingaanwijzers kleur wijkt af/niet toegestaan

    8,8%

    landelijk 5,4%, hier 3,4 procentpunt vaker

  • Bandenspanning niet op juiste waarde

    22%

    landelijk 19,5%, hier 2,5 procentpunt vaker

  • Remlichten (alle) werken niet

    1,6%

    landelijk 0,6%, hier 1 procentpunt vaker

  • Mistachterlicht werkt niet (goed)

    2,2%

    landelijk 1,4%, hier 0,8 procentpunt vaker

  • Schokdemper werkt niet (goed)

    1,5%

    landelijk 1,1%, hier 0,4 procentpunt vaker

De as loopt tot 25%. Deze percentages tellen niet op tot honderd: bij één keuring kunnen meerdere gebreken worden opgeschreven.

Op basis van 13.657 APK-keuringen.

Meest voorkomende gebreken (los van het landelijk gemiddelde)
  • Stadslicht werkt niet (goed) · 24,7%
  • Bandenspanning niet op juiste waarde · 22%
  • Stuurkogel te veel speling · 20,3%
  • Kentekenplaatverlichting werkt niet (goed) / ontbreekt · 19,8%
  • Band onvoldoende profiel · 17,6%

Generaties

Venga · 2010 - 2019 (facelift 2015)

Enige generatie, met een breed aanbod atmosferische benzinemotoren en een CRDi-dieselmotor. Na de facelift van 2015 bijgewerkte styling en meer uitrustingsniveaus.

Motorvarianten

1.4 CVVT

benzine · 90 pk · 1396 cc

Eenvoudige atmosferische motor zonder turbo, de meest voorspelbare en goedkoopste keuze in onderhoud binnen het Venga-gamma.

1.6 CVVT

benzine · 125 pk · 1591 cc

1.4/1.6 CRDi

diesel · 90 pk · 1582 cc

Bij veel snelwegkilometers per jaar een zuinige keuze, mits het roetfilter regelmatig kan regenereren.

Bekende zwakke punten

Koppelingsslijtage bij intensief stadsgebruik

Redactionele observatiehinderlijk

Door de vaak stedelijke inzet van de Venga als praktische gezinsauto kan de koppeling bij veel optrekken en afremmen sneller slijten dan bij auto's die vaker op de snelweg rijden.

Speelt vooral bij: Exemplaren met veel stadskilometers en een handgeschakelde versnellingsbak.

  • Hoog bijtpunt van de koppeling
  • Slippen van de koppeling bij optrekken op een helling

Kostenindicatie: € 350 - € 650

Distributieriem CRDi-diesel vraagt tijdige vervanging

Redactionele observatiekritiek

De CRDi-dieselmotor gebruikt een distributieriem die bij het verstrijken van het fabrieksinterval vervangen moet worden om een breuk te voorkomen.

Speelt vooral bij: Venga met CRDi-dieselmotor.

  • Geen directe symptomen vooraf, een gesprongen riem veroorzaakt vrijwel altijd motorschade

Kostenindicatie: € 350 - € 600

Vervangingsdatum en -kilometerstand van de distributieriem altijd navragen bij aankoop.

Roetfilter gevoelig voor verstopping bij CRDi in stadsgebruik

Redactionele observatiekostbaar

De CRDi-dieselmotor regenereert het roetfilter het beste bij langere ritten met een constant, hoger toerental. Bij overwegend korte stadsritten kan het filter verstopt raken.

Speelt vooral bij: Dieselversies die vooral voor korte, stedelijke ritten zijn gebruikt.

  • Vermogensverlies
  • Motorlampje met een roetfilter-gerelateerde foutcode

Kostenindicatie: € 400 - € 1.500

Navragen naar het rijprofiel van de vorige eigenaar voordat je een dieselversie koopt voor overwegend stadsgebruik.

Onderhoud om op te letten

Koppeling (handbak) · Sterk afhankelijk van rijstijl, doorgaans 80.000 tot 120.000 km bij veel stadsgebruik

Let bij de proefrit op het bijtpunt, een hoog bijtpunt kan wijzen op naderende slijtage.

Distributieriem CRDi-diesel · Elke 90.000 tot 120.000 km, afhankelijk van bouwjaar

Kosten: € 350 - € 600

Vraag altijd naar de laatste vervangingsdatum.

Resterende fabrieksgarantie · Tot zeven jaar vanaf eerste registratie

Controleer of alle voorgeschreven beurten zijn uitgevoerd, dat is vaak een voorwaarde om aanspraak te maken op de garantie.

Waar op te letten bij aankoop

  • Koppeling testen op een hoog bijtpunt tijdens de proefrit

    Veel stadsgebruik versnelt slijtage aan de koppelingsplaat.

  • Bij diesel: vervangingsdatum van de distributieriem navragen

    Een gesprongen riem veroorzaakt vrijwel altijd forse motorschade.

  • Bij diesel: navragen naar het rijprofiel van de vorige eigenaar

    Veel korte ritten verhogen de kans op een verstopt roetfilter.

  • Resterende fabrieksgarantie en overdraagbaarheid controleren

    Kan een aanzienlijke besparing opleveren bij eventuele toekomstige reparaties.

  • Onderhoudsboekje controleren op regelmatige olieverversing

    Consistente historie is de beste indicator voor de algehele conditie.

Veelgestelde vragen over de Kia Venga

Is een Kia Venga betrouwbaar als occasion?+

Ja, mede dankzij de eenvoudige atmosferische motoren en de lange fabrieksgarantie waarmee Kia zijn auto's verkoopt. Structurele problemen zijn zeldzaam, met koppelingsslijtage bij veel stadsgebruik als belangrijkste te verwachten aandachtspunt.

Is de garantie van de Venga overdraagbaar bij een occasion?+

Ja, de fabrieksgarantie van Kia is doorgaans overdraagbaar aan een volgende eigenaar binnen de garantieperiode van zeven jaar. Controleer bij aankoop wel of alle onderhoudsbeurten volgens schema zijn uitgevoerd.

Wat kost onderhoud van een Kia Venga?+

Onderhoud van een Venga is doorgaans betaalbaar dankzij de eenvoudige techniek. Reken op een lage kostenpost per beurt, met de koppeling en bij diesel de distributieriem als grootste te verwachten kostenposten.

Is een dieselversie van de Venga nog interessant?+

Alleen bij veel snelwegkilometers per jaar, omdat het roetfilter dan voldoende kan regenereren. Bij overwegend stadsgebruik is de atmosferische benzinemotor een eenvoudigere en betrouwbaardere keuze.

Is de Venga geschikt voor oudere bestuurders of mensen met beperkte mobiliteit?+

Ja, de hogere instap en het overzichtelijke formaat maken de Venga een praktische keuze voor wie makkelijk in en uit wil stappen. Dat maakt het model ook geliefd als tweede auto binnen een gezin.

Is de Venga vergelijkbaar met een Kia Rio?+

Beide modellen delen techniek en motoren, maar de Venga heeft een hogere, MPV-achtige carrosserie met meer hoofdruimte. De Rio is een reguliere hatchback met een net iets sportiever rijgedrag.

Laat Hunter een Kia Venga zoeken

Vertel wat je zoekt: uitvoering, bouwjaar, budget. Hunter kamt het occasionaanbod uit en komt terug met exemplaren die erbij passen.

Zoek mijn Kia Venga met Hunter

← Terug naar alle Kia-modellen

Populaire modellen

Merken

Zoeken op wens