autohunt.nl

Renault ZOE occasion kopen

De ZOE was jarenlang een van de meest verkochte elektrische auto's in Europa, maar kent een addertje onder het gras dat weinig andere modellen hebben: bij veel exemplaren is de accu niet van de auto, maar gehuurd.

Geproduceerd van 2012 tot heden

Renault ZOE

Renault verkocht de ZOE tot ver in de jaren 2018 en 2019 overwegend met een aparte accuhuurconstructie, waarbij je de auto kocht maar de accu maandelijks huurde van Renault. Dat model is later grotendeels losgelaten ten gunste van auto's met een volledig eigen accu, maar op de occasionmarkt kom je beide varianten nog tegen. Weten met welke variant je te maken hebt, is bij dit model belangrijker dan bij vrijwel elk ander elektrisch model.

Naast deze accuconstructie veranderde ook de accucapaciteit flink gedurende de levensloop van de ZOE, van een bescheiden 22kWh bij de introductie tot 52kWh bij de laatste bouwjaren. Deze pagina behandelt beide onderwerpen, samen met de gebruikelijke aandachtspunten voor een elektrische occasion.

Kies een bouwjaar

15.379 exemplaren van de ZOE staan in Nederland geregistreerd, met 2020 als drukste jaargang (3.961 auto's).

20132023

Van deze 9 jaargangen hebben we een eigen pagina met gebreken, terugroepacties en vraagprijzen:

Renault ZOE in cijfers

15.569

Registraties in Nederland

€ 32.947

Gemiddelde catalogusprijs

1.462 kg

Gemiddeld gewicht

Wat betaal je ervoor

Vraagprijzen van een Renault ZOE zoals ze de afgelopen twaalf maanden op occasionsites stonden.

Meest gevraagd
€ 13.950
Bandbreedte
€ 6.950 tot € 19.300
€ 6.950€ 19.300

Acht op de tien advertenties zaten tussen deze twee bedragen. Dit loopt over alle bouwjaren heen, dus het bouwjaar verklaart het grootste deel van dat verschil. Kies hieronder een jaargang voor het bedrag van dat jaar.

Gemeten op occasionadvertenties tot en met augustus 2026. Dit zijn vraagprijzen, geen verkoopprijzen. Weinig advertenties voor dit model, neem de band met een korrel zout.

Brandstofverdeling

Elektrisch100%

Het grootste deel van dit aanbod rijdt op elektrisch.

Op basis van 15.569 registraties.

Terugroepacties

6

Terugroepacties voor de Renault ZOE

1

Nog lopend, dus nog niet overal hersteld

766

Auto's geraakt door de grootste actie in Nederland

6 van 6
  • In de tractiebatterij accumodule kan interne kortsluiting ontstaan.

    afgerond
    Risicobeoordeling RDW: ernstig4 auto's in Nederlandgemeld 2022-01-26MGP220026kosten voor eigenaar: gratis bij dealer
  • De sensor ten behoeve van de stuurbekrachtiging in de stuurkolom werkt mogelijk niet goed en kan uitvallen.

    afgerond
    Risicobeoordeling RDW: gemiddeld14 auto's in Nederlandgemeld 2020-03-02MGP200061kosten voor eigenaar: gratis bij dealer
  • De linker en/of rechter voorwielnaaf is mogelijk onjuist geproduceerd. Als gevolg daarvan kan de wielnaaf scheuren of breken.

    afgerond
    Risicobeoordeling RDW: ernstig63 auto's in Nederlandgemeld 2018-03-22MGP180150kosten voor eigenaar: gratis bij dealer
  • De blokkering van de parkeerstand werkt mogelijk niet.

    afgerond
    Risicobeoordeling RDW: gemiddeld108 auto's in Nederlandgemeld 2018-03-14MGP180140kosten voor eigenaar: gratis bij dealer
  • De parkeerstand van de versnellingsbak werkt mogelijk niet. Hierdoor worden de wielen niet geblokkeerd als de selectiehendel in de stand P wordt geplaatst.

    afgerond
    Risicobeoordeling RDW: gemiddeld28 auto's in Nederlandgemeld 2017-07-31MGP170388kosten voor eigenaar: gratis bij dealer
  • De voorwielbinnenschermen kunnen verkeerd gemonteerd zijn. Hierdoor worden de remslangen geraakt en kunnen deze beschadigd raken of lekraken.

    nog lopend
    Risicobeoordeling RDW: ernstig766 auto's in Nederlandgemeld 2016-03-03MGP160086kosten voor eigenaar: gratis bij dealer

Laatste actie gemeld op 2022-01-26. Een terugroepactie wordt kosteloos uitgevoerd door een merkdealer.

Wat valt op bij de APK

Gebreken die APK-keurmeesters de afgelopen drie jaar vaker constateerden dan gemiddeld bij een personenauto in Nederland. Dit zijn geconstateerde gebreken bij de keuring, geen afkeurpercentage en geen betrouwbaarheidsscore van dit model.

landelijk gemiddelde extra bij dit merk of model
  • Fusee(kogel) te veel speling

    19,4%

    landelijk 3,7%, hier 15,7 procentpunt vaker

  • Richtingaanwijzers kleur wijkt af/niet toegestaan

    14,4%

    landelijk 5,4%, hier 9 procentpunt vaker

  • Band beschadigd

    15,2%

    landelijk 9,2%, hier 6 procentpunt vaker

  • Remlicht kleur wijkt af of niet toegestaan

    1,4%

    landelijk 0,1%, hier 1,3 procentpunt vaker

  • Band onvoldoende profiel

    21,2%

    landelijk 20,3%, hier 0,9 procentpunt vaker

  • Schijf-, trommelrem loopt niet vrij

    5,9%

    landelijk 5%, hier 0,9 procentpunt vaker

  • Waarschuwingsinrichting controlesysteem bandenspanning geeft

    0,9%

    landelijk 0,2%, hier 0,7 procentpunt vaker

  • Achteruitrijlicht werkt niet (goed)

    1,7%

    landelijk 1%, hier 0,7 procentpunt vaker

  • Richtingaanwijzers niet van gelijke grootte/sterkte/kleur

    1,4%

    landelijk 0,7%, hier 0,7 procentpunt vaker

  • Remschijf ernstig gecorrodeerd

    2,1%

    landelijk 1,5%, hier 0,6 procentpunt vaker

De as loopt tot 25%. Deze percentages tellen niet op tot honderd: bij één keuring kunnen meerdere gebreken worden opgeschreven.

Op basis van 7.986 APK-keuringen.

Meest voorkomende gebreken (los van het landelijk gemiddelde)
  • Band onvoldoende profiel · 21,2%
  • Fusee(kogel) te veel speling · 19,4%
  • Bandenspanning niet op juiste waarde · 16,9%
  • Band(en) aanwezig met een profieldiepte van 1,6 t/m 2,5 mm · 16% (adviespunt, geen afkeur)
  • Band beschadigd · 15,2%

Generaties

ZOE (Q90/R90, 22kWh) · 2012 - 2017

De eerste ZOE, overwegend verkocht met gehuurde accu via een apart maandcontract bij Renault. Beperkte actieradius naar hedendaagse maatstaven, met een compacte 22kWh accu.

ZOE (ZE40, 41kWh) · 2017 - 2019

Uitbreiding van de accucapaciteit naar 41kWh, wat de praktische actieradius aanzienlijk verbeterde. Nog altijd overwegend met accuhuur verkocht, al werd kopen van de accu geleidelijk vaker een optie.

ZOE (ZE50, 52kWh, facelift) · 2019 - 2025

Grootste accucapaciteit uit de modelreeks, met krachtigere motorvarianten (R110 en R135) en een bijgewerkt interieur. Vanaf deze generatie werd een auto met eigen accu de gangbare verkoopvorm.

Motorvarianten

Q90/R90 (22kWh)

elektrisch · 88 pk

Verbruik: Praktische actieradius rond 100 tot 130 kilometer, met een merkbaar lagere waarde in de winter door verwarming en lagere accu-efficiëntie bij kou.

ZE40 (41kWh)

elektrisch · 92 pk

Verbruik: Praktische actieradius rond 200 tot 240 kilometer in de zomer, met een winterwaarde die merkbaar lager uitvalt door koud weer en gebruik van de verwarming.

Voor de meeste dagelijkse gebruikers de minimale accucapaciteit om comfortabel mee te leven, mits je niet dagelijks lange afstanden aflegt.

ZE50 R110/R135 (52kWh)

elektrisch · 135 pk

Verbruik: Praktische actieradius rond 280 tot 330 kilometer in de zomer, met een duidelijk lagere winterwaarde door verwarming en kou.

De ruimste accucapaciteit binnen het ZOE-gamma en daarmee de beste keuze voor wie regelmatig langere ritten maakt zonder tussentijds te willen laden.

Bekende zwakke punten

Onduidelijkheid over gekochte of gehuurde accu

Redactionele observatiekritiek

Bij een groot deel van de ZOE-occasions, met name bouwjaren tot en met 2018, hoort de accu niet bij de auto maar wordt deze maandelijks gehuurd bij Renault via een apart contract. Koop je zo'n auto zonder het huurcontract over te nemen, dan sta je zonder recht op accugebruik en moet je een nieuw contract afsluiten of de accu alsnog kopen.

Speelt vooral bij: Alle ZOE-bouwjaren tot en met 2018, en een deel van de latere bouwjaren.

  • Advertentie vermeldt niet duidelijk of de accu gekocht of gehuurd is
  • Verkoper kan geen accuhuurcontract of aankoopbewijs van de accu overleggen

Voordat je een bod uitbrengt, altijd schriftelijk laten bevestigen of de accu eigendom is van de auto of gehuurd wordt, en zo ja, onder welke maandelijkse voorwaarden dit overdraagbaar is.

Accudegradatie en wat een redelijke state of health is

Redactionele observatiekostbaar

Zoals bij elke elektrische auto neemt de bruikbare accucapaciteit geleidelijk af met leeftijd en laadcycli. Bij een ZOE van rond de vijf jaar oud met normaal, overwegend thuis geladen gebruik is een aanzienlijk deel van de oorspronkelijke capaciteit realistisch, terwijl een auto die veel is snelgeladen of intensief is gebruikt sneller kan achteruitgaan.

Speelt vooral bij: Alle ZOE-generaties, met een groter risico bij accu's met veel laadcycli of frequent snelladen.

  • Merkbaar lagere actieradius dan de fabrieksopgave voor die accugeneratie
  • Snellere afname van het accupercentage bij koud weer

Een accurapport of State of Health-meting laten uitvoeren voordat je koopt en navragen naar het laadgedrag van de vorige eigenaar.

Storingen aan de Chameleon-oplader

Redactionele observatiekostbaar

De ZOE gebruikt een geavanceerd geïntegreerd laadsysteem, bekend als de Chameleon-oplader, dat snel laden op een gewone driefasenaansluiting mogelijk maakt. Dit systeem is complexer dan bij veel concurrenten en kan bij een storing kostbaar zijn om te repareren.

Speelt vooral bij: Alle ZOE-generaties, vaker gemeld bij hogere kilometerstanden of een onduidelijke laadhistorie.

  • Laadproces stopt voortijdig of start niet
  • Merkbaar lagere laadsnelheid dan de specificatie van de gebruikte lader

Kostenindicatie: € 500 - € 2.000

Tijdens de bezichtiging een testlading uitvoeren en navragen naar eerdere storingen aan het laadsysteem.

Verzwakte 12V-startaccu

Redactionele observatiehinderlijk

Naast de hoogspanningsaccu heeft de ZOE een losse, kleinere 12V-accu voor de boordelektronica. Dit is bij veel elektrische auto's, waaronder de ZOE, de meest voorkomende storingsoorzaak: een verzwakte 12V-accu kan de auto volledig laten uitvallen, ook als de hoofdaccu prima in orde is.

Speelt vooral bij: Alle ZOE-generaties van vier jaar of ouder.

  • Auto reageert niet meer op de startknop
  • Boordcomputer start traag op of valt weg

Kostenindicatie: € 150 - € 350

Navragen naar de leeftijd van de 12V-accu en deze bij twijfel preventief laten vervangen.

Onderhoud om op te letten

Remmen · Periodiek laten controleren op vastroesten, los van kilometrage

Door regeneratief remmen worden de mechanische remmen nauwelijks gebruikt, waardoor schijven en blokken eerder kunnen vastroesten dan bij een gewone auto.

Koelvloeistof van de hoogspanningsaccu · Periodieke controle volgens fabrieksschema

Een goed gekoeld accupakket degradeert langzamer, laat dit meenemen bij een aankoopkeuring.

12V-startaccu · Doorgaans na vier tot zes jaar aan vervanging toe

Kosten: € 150 - € 350

De meest voorkomende storingsoorzaak bij elektrische auto's, vervang preventief bij twijfel.

APK · Jaarlijks vanaf het vierde jaar

Een elektrische auto heeft geen uitlaatgastest, de keuring richt zich vooral op remmen, banden, verlichting en elektrische veiligheid.

Waar op te letten bij aankoop

  • Schriftelijk laten bevestigen of de accu gekocht of gehuurd is

    Bepaalt of je maandelijkse accuhuur moet gaan betalen bovenop de aanschafprijs.

  • Accucertificaat of State of Health-rapport opvragen

    Geeft een objectief beeld van de resterende accucapaciteit in plaats van af te gaan op leeftijd alleen.

  • Laadhistorie navragen: overwegend thuis laden of veel snelladen

    Frequent snelladen kan de accudegradatie versnellen.

  • Navragen of de accugarantie nog loopt en overdraagbaar is naar een nieuwe eigenaar

    Een nog lopende garantie geeft extra zekerheid bij eventuele degradatieklachten.

  • Testlading uitvoeren en de Chameleon-oplader op werking controleren

    Voorkomt een onaangename verrassing na aankoop.

  • Remmen controleren op vastroesten of piepen na stilstand

    Gevolg van weinig gebruik door regeneratief remmen.

Veelgestelde vragen over de Renault ZOE

Wat is het verschil tussen een ZOE met gekochte en gehuurde accu?+

Bij een gehuurde accu betaal je naast de aanschafprijs van de auto een maandelijks bedrag aan Renault voor het gebruik van de accu, terwijl bij een gekochte accu deze volledig eigendom is van de auto. Controleer dit altijd voordat je een bod uitbrengt, aangezien het een groot verschil maakt in je maandlasten.

Hoeveel gaat de accu van een ZOE achteruit?+

Dat hangt sterk af van laadgedrag en leeftijd: een auto die overwegend thuis is geladen en met beperkt snelladen is gebruikt, houdt doorgaans een aanzienlijk deel van de oorspronkelijke capaciteit over, terwijl frequent snelladen degradatie kan versnellen. Vraag altijd om een actueel State of Health-rapport in plaats van af te gaan op leeftijd of kilometerstand alleen.

Wat kost een nieuwe accu als vervanging nodig is?+

Een volledige accuvervanging is kostbaar en loopt uiteen van enkele duizenden tot ruim tienduizend euro, afhankelijk van de accugeneratie en of je kiest voor een nieuw of gereviseerd pakket. In de praktijk is volledige vervanging zelden nodig binnen de gebruiksduur van een occasion.

Hoe lang loopt de accugarantie van een ZOE?+

Renault biedt op de accu een langlopende fabrieksgarantie, gekoppeld aan een periode of kilometragegrens, die kan overgaan naar een volgende eigenaar. Laat de verkoper of dealer het garantiecertificaat controleren om te bevestigen wat er nog resteert.

Krijgt een oudere ZOE nog software-updates?+

Renault brengt periodiek updates uit voor het laadsysteem en de boordelektronica, al is de ondersteuning voor de allereerste generaties beperkter dan bij recentere bouwjaren. Vraag bij een dealer na of er nog actuele updates beschikbaar zijn voor jouw specifieke bouwjaar.

Is de ZOE een verstandige koop met de huidige lage prijzen?+

De stevige waardedaling van de ZOE maakt het model een van de goedkoopste manieren om elektrisch te rijden, wat voor prijsbewuste kopers een kans is. Zorg wel dat je de accuconstructie en -conditie goed hebt gecontroleerd, anders kan een schijnbaar voordelige koop alsnog tegenvallen.

Kan ik met een ZOE nog jaren vooruit?+

Met een goed onderhouden accu en een correcte accuconstructie is dat prima mogelijk, zeker voor overwegend stedelijk en regionaal gebruik. Voor wie regelmatig lange afstanden aflegt, is een ZOE met de grotere 41kWh of 52kWh accu een prettigere keuze dan de vroege 22kWh-uitvoering.

Laat Hunter een Renault ZOE zoeken

Vertel wat je zoekt: uitvoering, bouwjaar, budget. Hunter kamt het occasionaanbod uit en komt terug met exemplaren die erbij passen.

Zoek mijn Renault ZOE met Hunter

← Terug naar alle Renault-modellen

Populaire modellen

Merken

Zoeken op wens