autohunt.nl

Volkswagen T-Roc occasion kopen

De T-Roc is Volkswagens compacte crossover op het beproefde MQB-platform van de Golf, met een hogere zitpositie en een sportievere uitstraling. Dat gedeelde platform betekent dat bekende Volkswagen-groep-aandachtspunten ook hier gelden.

Geproduceerd van 2017 tot heden

Volkswagen T-ROC

De T-Roc combineert het formaat en de techniek van de Golf met een hogere instap en een stoerder koetswerk, wat het model populair maakt bij kopers die geen genoegen willen nemen met een kale hatchback maar ook geen grote SUV willen. Het gamma loopt van een zuinige instapper tot de sportieve T-Roc R met vierwielaandrijving.

Voor de meeste kopers draait de keuze om drie dingen: benzine of diesel, handbak of DSG-automaat, en voorwiel- of vierwielaandrijving. Elke keuze heeft eigen technische gevolgen die verderop op deze pagina worden toegelicht.

Kies een bouwjaar

56.059 exemplaren van de T-ROC staan in Nederland geregistreerd, met 2019 als drukste jaargang (9.870 auto's).

20182026

Van deze 9 jaargangen hebben we een eigen pagina met gebreken, terugroepacties en vraagprijzen:

Volkswagen T-ROC in cijfers

56.368

Registraties in Nederland

€ 39.956

Gemiddelde catalogusprijs

1.254 kg

Gemiddeld gewicht

Wat betaal je ervoor

Vraagprijzen van een Volkswagen T-ROC zoals ze de afgelopen twaalf maanden op occasionsites stonden.

Meest gevraagd
€ 23.750
Bandbreedte
€ 16.950 tot € 35.950
€ 16.950€ 35.950

Acht op de tien advertenties zaten tussen deze twee bedragen. Dit loopt over alle bouwjaren heen, dus het bouwjaar verklaart het grootste deel van dat verschil. Kies hieronder een jaargang voor het bedrag van dat jaar.

Gemeten op occasionadvertenties tot en met augustus 2026. Dit zijn vraagprijzen, geen verkoopprijzen.

Brandstofverdeling

Benzine95,6%
Hybride3,3%
Diesel1%
LPG0,1%

Het grootste deel van dit aanbod rijdt op benzine.

Gemiddelde CO2-uitstoot: 125 g/km. Elektrische auto's tellen niet mee in dit gemiddelde, dat is zo berekend.

Op basis van 56.260 registraties.

Terugroepacties

10

Terugroepacties voor de Volkswagen T-ROC

10

Nog lopend, dus nog niet overal hersteld

2.238

Auto's geraakt door de grootste actie in Nederland

10 van 10
  • De spoorstang van de stuurinrichting is mogelijk niet goed vastgeschroefd.

    nog lopend
    Risicobeoordeling RDW: ernstig29 auto's in Nederlandgemeld 2026-02-09MGP260041kosten voor eigenaar: gratis bij dealer
  • Het wiellagerhuis linksachter kan gietgallen bevatten. Als gevolg kan het scheuren.

    nog lopend
    Risicobeoordeling RDW: gemiddeld1 auto's in Nederlandgemeld 2023-11-09MGP230277kosten voor eigenaar: gratis bij dealer
  • De mogelijkheid bestaat dat bij de betrokken voertuigen de motor-designeafdekking los kan raken.

    nog lopend
    Risicobeoordeling RDW: gemiddeld145 auto's in Nederlandgemeld 2022-03-21MGP220110kosten voor eigenaar: gratis bij dealer
  • De oprolautomaat van de 3-puntsgordel van de rechtervoorstoel werkt mogelijk niet goed.

    nog lopend
    Risicobeoordeling RDW: gemiddeld25 auto's in Nederlandgemeld 2021-03-30MGP210165kosten voor eigenaar: gratis bij dealer
  • De lasverbinding tussen het rempedaal met de daarop aanwezige rempedaalplaat kan onvoldoende sterk zijn uitgevoerd.

    nog lopend
    Risicobeoordeling RDW: ernstig863 auto's in Nederlandgemeld 2020-12-16MGP200608kosten voor eigenaar: gratis bij dealer
  • De elektronische parkeerrem kan mogelijk ongewild automatisch worden losgezet.

    nog lopend
    Risicobeoordeling RDW: gemiddeld650 auto's in Nederlandgemeld 2020-04-17MGP200196kosten voor eigenaar: gratis bij dealer
  • Het bovenste en onderste gedeelte van de achterspoiler zijn mogelijk verkeerd aan elkaar gelijmd. Hierdoor kan het bovenste gedeelte van de achterspoiler loslaten.

    nog lopend
    Risicobeoordeling RDW: gemiddeld2.238 auto's in Nederlandgemeld 2019-01-08MGP190019kosten voor eigenaar: gratis bij dealer
  • De steunen voor de hoofdsteun zijn mogelijk niet op de juiste wijze aan het rugleuningframe van de achterbank gelast.

    nog lopend
    Risicobeoordeling RDW: gemiddeld854 auto's in Nederlandgemeld 2018-12-17MGP180602kosten voor eigenaar: gratis bij dealer
  • Het signaal van de versnellingsbaksensor kan door de motorregeleenheid verkeerd worden geïnterpreteerd. Hierdoor kan de elektromechanische parkeerrem onbedoeld, automatische losgezet worden.

    nog lopend
    Risicobeoordeling RDW: ernstig1.910 auto's in Nederlandgemeld 2018-11-09MGP180546kosten voor eigenaar: gratis bij dealer
  • Waarschuwingen, aanwijzingen en meer informatie over de functies 'Proactief systeem voor inzittendenbescherming', 'Airbagsysteem' en 'Kinderen veilig vervoeren' ontbreken in het instructieboekje.

    nog lopend
    Risicobeoordeling RDW: gemiddeld1.368 auto's in Nederlandgemeld 2018-03-13MGP180132kosten voor eigenaar: gratis bij dealer

Laatste actie gemeld op 2026-02-09. Een terugroepactie wordt kosteloos uitgevoerd door een merkdealer.

Wat valt op bij de APK

Gebreken die APK-keurmeesters de afgelopen drie jaar vaker constateerden dan gemiddeld bij een personenauto in Nederland. Dit zijn geconstateerde gebreken bij de keuring, geen afkeurpercentage en geen betrouwbaarheidsscore van dit model.

landelijk gemiddelde extra bij dit merk of model
  • Bandenspanning niet op juiste waarde

    30,7%

    landelijk 19,5%, hier 11,2 procentpunt vaker

  • Dimlicht onjuist afgesteld

    19,6%

    landelijk 16,4%, hier 3,2 procentpunt vaker

  • Gordelsluiting werkt niet

    0,5%

    landelijk 0,3%, hier 0,2 procentpunt vaker

  • Bandenspanning op 1 as niet gelijk

    2,2%

    landelijk 2%, hier 0,2 procentpunt vaker

  • Waarschuwingsinrichting eCall-boordsysteem geeft defect aan

    0,3%

    landelijk 0,1%, hier 0,2 procentpunt vaker

  • Waarschuwingsinrichting controlesysteem bandenspanning geeft

    0,4%

    landelijk 0,2%, hier 0,2 procentpunt vaker

De as loopt tot 35%. Deze percentages tellen niet op tot honderd: bij één keuring kunnen meerdere gebreken worden opgeschreven.

Op basis van 12.096 APK-keuringen.

Meest voorkomende gebreken (los van het landelijk gemiddelde)
  • Bandenspanning niet op juiste waarde · 30,7%
  • Band(en) aanwezig met een profieldiepte van 1,6 t/m 2,5 mm · 21,5% (adviespunt, geen afkeur)
  • Dimlicht onjuist afgesteld · 19,6%
  • Band onvoldoende profiel · 16,1%
  • Mechanische delen van het remsysteem vertonen slijtage · 10,3% (adviespunt, geen afkeur)

Generaties

T-Roc · 2017 - heden (facelift 2021)

Eén hoofdgeneratie op het MQB-platform van de Golf VII, met een breed gamma benzine- en dieselmotoren en een sportieve R-uitvoering met de motor van de Golf R. De facelift in 2021 bracht een digitaler dashboard en een licht vernieuwde neus.

Motorvarianten

1.0 TSI

benzine · 115 pk · 999 cc

Voor overwegend stadsgebruik en beperkt jaarkilometrage een verstandige, eenvoudige instapper binnen het TSI-gamma.

1.5 TSI

benzine · 150 pk · 1498 cc

2.0 TDI

diesel · 150 pk · 1968 cc

Bij veel snelwegkilometers per jaar een zuinige keuze, mits het roetfilter regelmatig kan regenereren op langere ritten.

2.0 TSI R (4Motion)

benzine · 300 pk · 1984 cc

Bekende zwakke punten

Distributieriem in oliebad bij de 1.5 TSI evo

Redactionele observatiekritiek

De nieuwere 1.5 TSI-motor gebruikt een distributieriem die in de olie loopt in plaats van een conventionele ketting of droge riem. Bij slijtage kunnen rubberdeeltjes van deze riem de oliepomp en het smeersysteem verstoppen.

Speelt vooral bij: T-Roc met 1.5 TSI-motor, met name bij overschrijding van het voorgeschreven vervangingsinterval.

  • Waarschuwingslampje voor lage oliedruk
  • Onregelmatig lopende motor door verstopte oliekanalen

Kostenindicatie: € 1.500 - € 4.500

Onderhoudsintervallen van deze riem strikt aanhouden en navragen of deze al eens is vervangen bij hogere kilometerstand.

DSG7 (droge koppeling) slijtage aan de mechatronica

Redactionele observatiekostbaar

De droge zeventraps DSG-bak, gebruikt achter de kleinere TSI-motoren, kan bij achterstallige olieverversing of intensief stadsgebruik last krijgen van slijtage aan de koppelingsplaten en de mechatronica-eenheid die de bak aanstuurt.

Speelt vooral bij: T-Roc met 1.0 of 1.5 TSI in combinatie met DSG7, met name exemplaren die veel in de stad hebben gereden.

  • Schokkerig of hortend schakelen bij lage snelheid, vooral bij optrekken vanuit stilstand
  • Waarschuwing op het dashboard over de versnellingsbak

Kostenindicatie: € 300 - € 2.500

Tijdige olieverversing van de DSG-bak volgens fabrieksinterval en tijdens de proefrit letten op schokkerig schakelen.

Haldex-koppeling bij 4Motion vraagt eigen onderhoud

Redactionele observatiehinderlijk

De 4Motion-uitvoeringen gebruiken een Haldex-koppeling die de aandrijving naar de achterwielen regelt. Deze koppeling heeft een eigen olie- en filterverversing die losstaat van het reguliere motoronderhoud en bij verwaarlozing kan slijten.

Speelt vooral bij: T-Roc 4Motion-uitvoeringen, inclusief de T-Roc R.

  • Merkbaar minder grip bij nat wegdek dan verwacht
  • Onregelmatige krachtverdeling tussen voor- en achteras

Kostenindicatie: € 200 - € 600

Navragen of de Haldex-olie volgens het aparte interval is ververst, dit staat los van de reguliere onderhoudsbeurt.

Roetfilter en EGR-klep gevoelig bij TDI in stadsgebruik

Redactionele observatiekostbaar

De 2.0 TDI-dieselmotor regenereert het roetfilter het beste bij langere ritten met een constant, hoger toerental. Bij overwegend korte stadsritten kunnen roetfilter en EGR-klep verstopt raken.

Speelt vooral bij: Dieselversies die vooral voor korte, stedelijke ritten zijn gebruikt.

  • Vermogensverlies
  • Motorlampje met een roetfilter- of EGR-gerelateerde foutcode
  • Verhoogd brandstofverbruik

Kostenindicatie: € 400 - € 1.500

Navragen naar het rijprofiel van de vorige eigenaar voordat je een dieselversie koopt voor overwegend stadsgebruik.

Onderhoud om op te letten

Distributieriem in oliebad (1.5 TSI) · Strikt volgens fabrieksinterval, niet verlengen

Kosten: € 600 - € 1.200

Overschrijding van het interval vergroot het risico op verstopte oliekanalen aanzienlijk.

DSG-olie en filter · Elke 60.000 km of volgens fabrieksinterval

Kosten: € 200 - € 350

Sla deze beurt niet over, het is de belangrijkste manier om slijtage aan de mechatronica te vertragen.

Haldex-olie en filter (4Motion) · Elke 60.000 km, apart van het reguliere onderhoud

Kosten: € 150 - € 300

Wordt regelmatig vergeten omdat het niet in elk standaard onderhoudsschema is opgenomen.

Roetfilter en EGR-klep (TDI) · Doorlopend, afhankelijk van rijprofiel

Bij overwegend stadsgebruik eerder aandacht nodig dan bij veel snelwegkilometers.

Waar op te letten bij aankoop

  • Bij 1.5 TSI: onderhoudshistorie van de distributieriem in oliebad opvragen

    Overschrijding van het interval kan tot kostbare motorschade leiden.

  • Bij DSG: proefrit bij lage snelheid, let op schokkerig schakelen

    Vroeg signaal van slijtage aan de mechatronica van de DSG7-bak.

  • Bij 4Motion: navragen of de Haldex-olie apart is ververst

    Dit onderhoud wordt regelmatig over het hoofd gezien.

  • Onderhoudsboekje controleren op tijdige olieverversingen

    Belangrijkste indicator voor de resterende levensduur van motor en bak.

  • Bij diesel: navragen naar het rijprofiel van de vorige eigenaar

    Veel korte ritten verhogen de kans op een verstopt roetfilter.

  • Panoramadak-afvoer controleren op verstopping

    Kan bij veronachtzaming leiden tot vochtschade in het interieur.

Veelgestelde vragen over de Volkswagen T-ROC

Deelt de T-Roc techniek met de Golf?+

Ja, de T-Roc staat op hetzelfde MQB-platform als de Golf VII en deelt grotendeels dezelfde motoren en versnellingsbakken. Bekende Volkswagen-groep-aandachtspunten zoals de DSG-mechatronica gelden daardoor ook voor de T-Roc.

Moet ik een T-Roc met DSG of handbak kopen?+

Voor overwegend stadsgebruik met veel optrekken is een handbak simpeler en minder gevoelig voor slijtage. Bij veel snelwegkilometers is DSG comfortabel, mits de onderhoudshistorie van de olieverversing op orde is.

Wat kost onderhoud van een Volkswagen T-Roc?+

Onderhoud zit doorgaans in de middenmoot, met een extra kostenpost als de DSG-bak of Haldex-koppeling aan olieverversing toe is. Reken op enkele honderden euro's per grote beurt bij een onafhankelijke garage met Volkswagen-ervaring.

Is de 1.5 TSI-motor een risico bij aankoop?+

De motor is niet per definitie een risico, maar de distributieriem die in de olie loopt vraagt om strikte naleving van het vervangingsinterval. Vraag altijd naar de onderhoudshistorie voordat je koopt.

Is 4Motion de moeite waard bij een T-Roc?+

Voor wie regelmatig op glad wegdek rijdt of veel wil trekken, biedt 4Motion meerwaarde. Let bij een occasion met deze aandrijving wel op het aparte onderhoud van de Haldex-koppeling.

Is de T-Roc R interessant als occasion?+

Ja, mits je let op sporen van hard rijgedrag zoals versleten koppeling, remmen en banden. Een aankoopkeuring is bij deze sportieve uitvoering extra aan te raden gezien het hogere vermogen.

Waarom verschilt de prijs van dezelfde T-Roc-uitvoering zo sterk?+

Motorkeuze, aandrijving en het al dan niet aanwezig zijn van DSG maken een groot verschil, net als de onderhoudshistorie. Een goed gedocumenteerde auto met volledige historie is vaak meer waard dan een vergelijkbaar exemplaar zonder factuuroverzicht.

Laat Hunter een Volkswagen T-ROC zoeken

Vertel wat je zoekt: uitvoering, bouwjaar, budget. Hunter kamt het occasionaanbod uit en komt terug met exemplaren die erbij passen.

Zoek mijn Volkswagen T-ROC met Hunter

← Terug naar alle Volkswagen-modellen

Populaire modellen

Merken

Zoeken op wens